Autor: Redakcja

Redakcja

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

VI Konferencja pediatryczno-neonatologiczna eProInfantis 2022 Hybrydowo

Serdecznie zapraszamy Państwa do Gdańska na coroczne spotkanie ProInfantis, które odbędzie się 9-10 czerwca 2022 r. w Hotelu Scandic lub online. 

Czytaj więcej

Ziemniaki na święta – cztery propozycje na ziemniaczane dania

W święta Bożego Narodzenia nie może zabraknąć na naszych stołach dań rybnych, dań z kapustą i grzybami, pierogów, pasztetów domowych czy kompotu z suszonych owoców. Bazą dla wielu świątecznych potraw są ziemniaki. Dla Andrzeja Polana stanowią one jeden z ważniejszych składników wigilijnego menu. Znakomity szef kuchni i ekspert kampanii „Ziemniaki czy kartofle? Wybierz, smakuj i jedz” przygotował cztery propozycje kulinarne, w których poznamy ziemniaki w niecodziennej odsłonie. Inspiracji do swoich świątecznych pomysłów poszukiwał w kuchniach regionalnych – kaszubskiej, kresowej, śląskiej i wielkopolskiej.
 

Czytaj więcej

Dieta na nadciśnienie – zalecenia żywieniowe

Nadciśnienie tętnicze to jedna z chorób cywilizacyjnych, w której ogromne znaczenie odgrywa odpowiednio zbilansowana dieta. Dowiedz się jakie produkty warto spożywać chorując na nadciśnienie tętnicze, a których lepiej unikać.

Czytaj więcej

Kandydoza jelit – objawy, przyczyny, leczenie

Kandydoza, nazywana również grzybicą to choroba zakaźna, która w przewodzie pokarmowym występuje stosunkowo rzadko, jednak jest bardzo groźna dla zdrowia. Jakie są objawy grzybicy jelit? Jak wygląda leczenie tej choroby?

Czytaj więcej

„VI Konferencja Naukowo-Szkoleniowa z cyklu Żywienie Dziecka Wczoraj i Dziś"

Jako Patroni Medialni konferencji w imieniu Komitetu Organizacyjnego oraz Naukowego mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w „VI Konferencji Naukowo-Szkoleniowej z cyklu Żywienie Dziecka Wczoraj i Dziś", która odbędzie się ON-LINE w dniach 19-20.11.2021 r.

Czytaj więcej

Acesulfam K – czym jest ta substancja? Czy jest bezpieczny?

Stosowanie niskokalorycznych i bezkalorycznych słodzików w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat znacznie wzrosło. Jednym z nich jest Acesulfam K, znany również jako acesulfam potasowy. Choć uważany jest za bezpieczny, niektórzy są przekonani, że jego spożywanie nie jest obojętne dla zdrowia.

Czytaj więcej

Najnowszy raport z "Krajowego badania sposobu żywienia i stanu odżywienia populacji polskiej"

28 października 2021 r. Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Instytut Badawczy opublikował najnowszy raport z  "Krajowego badania sposobu żywienia i stanu odżywienia populacji polskiej".

Czytaj więcej

Kasza jaglana – jakie ma właściwości? Dlaczego warto ją jeść?

Kasza jaglana (Panicum miliaceum L.) to jedna z kasz, która w ostatnich latach zyskuje na popularności i coraz częściej gości na stołach Polaków. Dlaczego warto jeść kaszę jaglaną? Jak ugotować kaszę jaglaną?

Czytaj więcej