Powstały lody dostosowane do diety wege

Nowości żywieniowe

Dieta wege wymaga wielu wyrzeczeń. Wbrew obiegowej opinii, to nie chwilowa moda, ale cały styl życia, w którym świadomie sięga się po określone posiłki i produkty. Jedną z podstawowych zasad diety wege jest wyeliminowanie z niej produktów zwierzęcych, czyli np. krowiego mleka czy  jogurtu.

Tymczasem to właśnie z tych produktów najczęściej powstają lodowe desery. Teraz jednak weganie nie będą musieli rezygnować z przyjemności. Wiosną w ogólnopolskiej sprzedaży pojawiają się bowiem nowe lody wegańskie. Stworzyła je firma „Anita”.

POLECAMY

Z ich składu usunięto wszystkie składniki pochodzenia zwierzęcego i zastąpiono jest tymi, które często wykorzystywane są w produktach spożywczych dla wegan. Nad recepturą nowego deseru oraz smaku firma pracowała blisko rok, a część ich składników sprowadzana była ze Stanów Zjednoczonych.

Efekt? W „Lodach Wegańskich” Anita zamiast tradycyjnego mleka, śmietany czy jogurtu znajdziemy dziś m.in. tłuszcz kokosowy, proteiny pochodzenia roślinnego (sojowe), sproszkowane kakao oraz ekstrakt z wanilii. Co to oznacza w praktyce? Lody są w całości przygotowane ze składników roślinnych.

Sprawia to, że produkt przyjazny jest zarówno dla wegan, wegetarian, jak również dla osób, które poszukują alternatyw dla tradycyjnych deserów lodowych lub nowości. Produkt dostępny jest w opakowaniu 500 ml o masie 250 g. Jego sugerowana cena to 4,99 zł, ale może się różnić w zależności od sklepu czy sieci handlowej. Póki co do sprzedaży trafi wyłącznie smak waniliowo-czekoladowy.

 

Informacje dodatkowe:

P.P.Ch i P.R.-S. „Anita” Grzegorz Mordalski to producent lodów i mrożonek, działający na polskim rynku od ponad 25 lat. W swojej ofercie „Anita” posiada zarówno lody (m.in. Różki, lody na patyku, sorbety, lody familijne,  lody w kubkach), jak również mrożonki (m.in. pyzy, pierogi, uszka). Produkty „Anity” na rynku dostępne są zarówno pod marką własną firmy, jak również pod markami znanych sieci m.in. Biedronka, Carrefour, Netto, Kaufland, Tesco, Aldi, Intermarche, lewiatan i innych.  Zakład produkcyjny oraz mroźnia „Anity” mieści się Działoszynie (woj. łódzkie)

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI