Jak wybrać naprawdę bezpieczne suplementy?

Suplementy

Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze tak żeby zaoferować swojemu klientowi jakościowy i pewny produkt?

Czysty skład – 100% aktywnych składników

POLECAMY

Zwróć uwagę czy w składzie preparatów nie ma stearynianu magnezu (czasem w składzie znajdziemy go jako „sole magnezowe kwasów tłuszczowych”) - to chemiczny związek, którego nasz organizm nie trawi, a jego zastosowanie ma ułatwić produkcję, czyli jest czysto technologiczne, co nie znaczy że obojętne dla naszego zdrowia. Znajdziemy go w pudrach i innych sypkich kosmetykach, jak również w farbach do malowania ścian. Przyjmowany regularnie osadza się na ścianach jelit tworząc nieprzepuszczalną powłokę, kumuluje się w organizmie, a przez to hamuje wchłanianie substancji odżywczych. „Przytępia” też działanie układu odpornościowego.

W drugiej kolejność warto zwrócić uwagę na dwutlenek tytanu - jednej z najczęściej produkowanych substancji na świecie, która coraz częściej wykorzystywana jest jako barwnik dodawany do żywności. Substancja ta jest oznaczana na etykiecie jako E171 i występuje w zabielaczach do kawy, lukrze, gumie do żucia, ciastkach itp. Wchodzi również w skład farb oraz leków w postaci tabletek i kapsułek nadając im jednolity biały kolor. Nowe badania przeprowadzane w Zurychu przez prof. Gerharda Roglera, wskazują że spożywanie dwutlenku tytanu będzie szczególnie niekorzystne dla osób z chorobami zapalnymi jelit, ponieważ znacznie pogarsza ich przebieg.

Do listy szkodliwych wypełniaczy trzeba dopisać również Karboksymetyloskrobię sodową -która fermentując w jelitach wywołuje biegunki i gazy (podobnie działa guma ksantanowa i guma guar) oraz difosforany - emulgatory które mogą zaburzać prawidłowy metabolizm, a do tego zmniejszać przyswajanie wapnia, żelaza i magnezu! 

   Warto też wspomnieć o bardziej oczywistych niepotrzebnych dodatkach w  składzie suplementów jak sztuczne aromaty, które odpowiadają średnio za  11,5 % wszystkich alergii, czy słodziki lub nawet sam cukier.

Naturalny skład

Nasz układ pokarmowy jest przystosowany naturalnie do trawienia substancji odżywczych z pożywienia, co przekłada się również na suplementy. Badania dotyczące witaminy C udowadniają, że ta przyjmowana w formie naturalnej wchłania się do organizmu w 90 %, podczas gdy syntetyczna – zaledwie w kilkunastu procentach. Podobne dane dotyczą większości substancji odżywczych spotykanych w suplementach. Większa wchłanialność to większa skuteczność i konieczność przyjmowania mniejszej ilości suplementów.

Zaufany producent

Jeśli więc mamy wątpliwości, czy nasz suplement jest rzeczywiście najwyższej jakości, dobrze przyswajalny, bez tanich wypełniaczy, bez GMO wybierajmy zaufanych producentów.

Dobrej jakości suplementy poznasz również po tym , że mają szklane opakowania najlepiej chroniące zawartość.

Przyjazne wykluczeniom w diecie

Etyczność suplementów to również gwarancja tego że będą dostępne dla osób z wykluczeniami w diecie- bez glutenu, bez laktozy, bez cukru, przyjazne dla wegan i wegetarian.

Warto wybierać więc zaufanych producentów, którzy rozumieją i biorą odpowiedzialność za jakość swoich produktów, ponieważ ma to olbrzymie skutki dla zdrowia naszych klientów,  dla nas samych i naszych rodzin.

Cheryl Thallon, założycielka firmy Viridian pyta: "Czy chciałbyś dodawać stearynian magnezu, kwas stearynowy, szelak, talk czy barwniki do swoich posiłków? My też nie. Produkując możliwie jak najczystsze produkty w kapsułkach, płynie i proszku, bez niepotrzebnych  dodatków pokazaliśmy, że można stworzyć suplementy diety dobrze tolerowane przez większość osób."

Bezpiecznych i etycznych suplementów szukaj na www.habio.pl .

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI