Dołącz do czytelników
Brak wyników

Suplementy

12 grudnia 2018

10-lecie marki Sanprobi

0 405

Od czego się zaczęło?

Firma powstała w 2008 roku, a już kilka lat póżniej stała się znanym w Polsce ekspertem w suplementacji probiotycznej. Jej historia zaczęła się ponad jedenaście lat temu, kiedy przyjaciele z czasów liceum, rozpoczęli rozważania na temat dobroczynnych bakterii jelitowych i ich wpływie na zdrowie człowieka. Z tej na pozór zwykłej rozmowy, w głowach lekarza i prawnika oraz młodego lekarza, dziś już doktora habilitowanego nauk medycznych zrodził się pomysł, by na poważnie zająć się probiotykami. Już rok później powstała firma Sanprobi.

Twórcy marki przyjęli dwa podstawowe założenia. Po pierwsze, że prowadzony przez nich biznes musi być profesjonalny. Po drugie, że będzie sprawiał przyjemność, zarówno jego właścicielom jak i pracownikom i nie stanie się źródłem stresu oraz ciągłej walki o rynek.

Zakład produkcyjny Sanprobi

W ostatnich dwóch latach powstał najnowocześniejszy w EuropieZakład Produkcyjny Sanprobi, który jest dedykowany do konfekcjonowania produktów probiotycznych. Zakład został wpisany do rejestru producentów żywności i działa w oparciu o system kontroli jakości HACCP. Jednakże w rzeczywistości Zakład Produkcyjny Sanprobi został zaprojektowany i zbudowany, jako zakład spełniający normy przewidziane dla produkcji produktów leczniczych. W związku z tym spełnia normy farmaceutyczne - wymogi GMP.

Najwyższa jakość

Produkcja probiotyków Sanprobi została zaplanowana i zorganizowana w taki sposób, aby możliwie maksymalnie ograniczyć wpływ takich czynników, jak wilgotność i temperatura, które negatywnie wpływają na stabilność i jakość zawartych w produktach finalnych szczepów bakterii. Przy produkcji probiotyków szczególną uwagę zwraca się na ochronę przed zanieczyszczeniami, wobec czego w Zakładzie stosuje się urządzenia i procedury zapewniające czystość na poziomie farmaceutycznym.

Pierwsze laboratorium zajmujące się badaniem bariery jelitowej

Dział Badawczo - Rozwojowy dysponuje nowoczesnym laboratorium badawczym. To w tym roku powstało pierwsze w Polsce laboratorium zajmujące się badaniem bariery jelitowej. Właśnie w nim prowadzone są badania naukowe niezbędne do opracowywania nowych produktów probiotycznych. W laboratorium w salach mikrobiologicznej oraz biologii molekularnej przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu odbywają się nie tylko badania jakości produktów probiotycznych, ale również eksperymenty naukowe, których wyniki uzupełniają wiedzę na temat struktury, działania bariery jelitowej i terapii jej zaburzeń, ale co istotne stanowić będą podwaliny rozwoju nowych produktów.

 

Ciągły rozwój

To kluczowe, że firma prowadzi takie prace oraz, że angażuje w nie polskich badaczy z licznych ośrodków naukowych w Polsce. Są to Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie, Gdański Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu i w Lublinie, Uniwersytet Jagielloński, Warszawki Uniwersytet Medyczny i inne.

 

Ideą firmy jest tworzenie nowych rozwiązań wspierających tradycyjną terapię. Holistyczne oraz indywidualne podejście do pacjenta, to trend, który w ostatnich latach ciągle rośnie i coraz silniej przebija się do medycyny na całym świecie. Dzięki otwarciu firmy i uważnemu wsłuchiwaniu się w treści współpracujących z marką lekarzy i naukowców, na rynek wprowadzane się probiotyki dopasowane do potrzeb pacjentów.

 

Nowe trendy

 

Produkty Sanprobi wyznaczają nowy trend w branży suplementów diety w Polsce. Powstają z wykorzystaniem innowacyjnych technologii, a ich skład i bezpieczeństwo potwierdzane są regularnie w zewnętrznych laboratoriach analitycznych. Jakość probiotyków Sanprobi została doceniona i nagrodzona wieloma prestiżowymi wyróżnieniami. Wybrane probiotyki są polecane przez Centrum Zdrowia Dziecka; uzyskały też pozytywną opinią Instytutu Jakości Jagiellońskiego Centrum Innowacjipotwierdzoną badaniami. W ostatnim czasie probiotyki Sanprobi zajęły pierwsze miejsce wśród najczęściej polecanych przez farmaceutów produktów roku 2018 - w kategorii preparatów probiotycznych dla dorosłych.

 

O krok dalej

 

Obecnie nie ma na świecie poważnego ośrodka naukowego, który zajmowałby się ludzką mikrobiotą, czyli bakteriami, grzybami i wirusami zamieszkującymi ludzkie ciało. Wiedza na temat mikrobioty jelit stale się rozwija. Każdego dnia przybywają doniesienia naukowe dowodzące, jak duży wpływ na organizm mają społeczności drobnoustrojów, które zasiedlają jelita. Drobnoustroje jelitowe, zwane też powszechnie dobrymi bakteriami, wiążą się ze zdrowiem fizycznym, ale również psychicznym człowieka. Mają one wpływ na działanie układu pokarmowego, odpornościowego, na funkcjonowanie metabolizmu człowieka, wzmocnienie bariery ochronnej skóry czy jelit, a także wpływają na nastrój. Niektórzy uczeni sugerują, że mają swój udział również zapobieganiu rozwojowi chorób neurodegeneracyjnych, w tym np. choroby Parkinsona.

 

Będąc otwartym na tę wiedzę firma Sanprobi obecnie koncentruje się na pięciu grupach produktów:

 

  • probiotykach wspierających terapię zaburzeń czynnościowych przewodu pokarmowego, w tym zespołu jelita nadwrażliwego (irritable bowel syndrome, IBS);
  • preparatach stosowanych w szeroko rozumianych dysfunkcjach metabolicznych, ze szczególnym uwzględnieniem troski o właściwą masę ciała;
  • probiotykach skupiających się na odbudowie integralności i szczelności bariery jelitowej, również u sportowców wyczynowych;
  • produktach wspierających funkcję wątroby i tych stosowanych w profilaktyce zakażeń szpitalnych;
  • probiotykach modulujących działanie osi mózgowo-jelitowej, czyli polecanych w prewencji zaburzeń wywołanych przez przewlekły stres.

 

Więcej informacji o marce:

www.sanprobi.pl

 

Przypisy