Dołącz do czytelników
Brak wyników

Ciąża i zdrowy rozwój dziecka

16 marca 2017

Wiosenny spacer z dzieckiem – co warto mieć przy sobie?

283

Torba na piątkę

POLECAMY

Przygotowania do spaceru powinny rozpocząć się od wybrania odpowiedniej torby. Musi być ona przede wszystkim pojemna, lekka oraz posiadać kieszonki, dzięki którym unikniemy pomieszania przedmiotów. Kolejny krok to jej wyposażenie. Podczas wyjścia z pewnością przyda się:

Woda i jedzenie

Mamy praktykujące karmienie butelką nie mogą zapomnieć o wcześniejszym przygotowaniu mleka i umieszczeniu go w termoizolacyjnym pokrowcu. Jeśli natomiast pociecha jest już większa warto wziąć ze sobą gotowe, domowe przekąski, dzięki którym unikniemy zakupu niezdrowych, przetworzonych produktów. Nie można zapomnieć także o prawidłowym nawadnianiu. Podczas spaceru idealnie sprawdzi się butelka z wodą o zamknięciu typu sport, taka jak niegazowana woda dla niemowląt i dzieci „Mama i ja”.

Ubranko na zmianę

Wiosenna pogoda bywa zmienna dlatego dobrze przygotować dodatkowe ubranko na wypadek, gdyby dziecku było zimno lub zanadto się wybrudziło.

Krem ochronny

Buzię malucha należy posmarować już na 15 minut przed wyjściem, a następnie czynność tą powtarzać co około 2 godziny.

Chusteczki nawilżające

Mokre chusteczki z pewnością przydadzą się do odświeżenia rączek i buzi dziecka. Będą także niezastąpione do np. oczyszczenia zabawki z brudu.

Zabawki

Wybierając zabawki na spacer warto wziąć pod uwagę nie tylko tą ulubioną. Dobrze jeśli weźmiemy ze sobą również te, którymi można bawić się jedynie na zewnątrz, a które dodatkowo angażują rodziców do wspólnego spędzenia czasu. Niezastąpiona będzie zatem piłka lub zestaw do piaskownicy.

Woda źródlana Mama i ja

Cena:

1,5 L – cena: 2zł

0,5 L- cena: 1,50zł

Przypisy