Dołącz do czytelników
Brak wyników

Suplementy

23 lutego 2018

Suplementy diety, a skuteczność?

534

Czy w takim razie istnieją suplementy, których skuteczność zapisana na opakowaniu jest faktem? Otóż istnieją produkty, których działanie deklarowane na opakowaniu potwierdzone zostało w próbach i badaniach klinicznych.

POLECAMY

Jednak wiele firm produkujących suplementy diety dysponuje innymi badaniami, takimi jak:

  • badania satysfakcji konsumentów - czyli badania sprawdzające zadowolenie klientów ze stosowania danego produktu,
  • badania mikrobiologiczne - potwierdzające czy dany produkt zawiera zanieczyszczenia,
  • godła marketingowe, np. złoty laur konsumenta - nagrody mające na celu zwiększenie zaufania i przyciągnięcie konsumentów do zakupu danego produktu.

Żaden z powyższych zabiegów nie dowodzi prawdziwej i mierzalnej skuteczności produktów. Stanowią one zachętę do zakupu poprzez wzbudzenie większego zaufania do produktu.

Jednak na Polskim rynku są marki, którym można zaufać. Od jakiegoś czasu są dostępne  suplementy firmy Singularis, oferującej swoim klientom produkty będące wynikiem najnowszych doniesień naukowych z całego świata oraz udokumentowanych badań klinicznych a ich wyniki mają efekty terapeutyczne.

Jak to wygląda w praktyce? Przyjrzyjmy się kilku przykładowym preparatom SINGULARIS

CURCUMIN C3 COMPLEX®+ BIOPERINE®  –  Ponad 80 prac naukowych i badań. Wykorzystana w ponad 45 próbach klinicznych jako substancja czynna. Jedyna kurkuma na świecie jest wpisana z tak licznymi próbami klinicznymi do rejestru  Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FOSFA). Każda kurkuma wchłania się bardzo słabo, nawet poniżej 1%. Jednak w połączeniu z Bioperine® biodostępność wzrasta nawet o 2000%. Dodatkowo standaryzacja na aktywne metabolity sprawia, że produkt jest bardzo skuteczny.

Warto więc przed przyjęciem danego specyfiku sprawdzić jego jakość i potwierdzenie skuteczności. Niewiele firm oferujących suplementy diety posiada właśnie takie dowody.

singularis.com.pl

Przypisy