Według statystyk skala otyłości z roku na rok wzrasta, wiele osób pomiędzy 18. a 69. rokiem życia ma nadwagę, zaś szczególnie niepokojące wydają się dane pokazujące rosnące rozpowszechnianie się problemu nadwagi/otyłości w populacji dziecięcej. Jak powszechnie wiadomo, w młodszym wieku może mieć ona negatywny wpływ na zdrowie zarówno w okresie dziecięcym, podczas dojrzewania, jak i całego dorosłego życia. Wiele badań potwierdza prawdopodobieństwo, że otyłe dziecko już nawet w wieku sześciu lat będzie cierpieć na tę przypadłość w wieku dorosłym (Rolland-Cashera i wsp. [8]).
Problem jest poważny, ponieważ nadwaga i otyłość, oprócz skutków estetycznych i społecznych, stanowią istotne czynniki ryzyka chorób metabolicznych i zwyrodnieniowych, takich jak choroby serca, układu oddechowego, kostno-stawowe, stłuszczenie wątroby, cukrzyca, choroby naczyniowe, hormonalne i wiele innych.
Według opublikowanego w 2017 r. raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w ostatnich 40 latach liczba otyłych dzieci i młodzieży zwiększyła się na świecie aż 11-krotnie: z 11 mln do 120 mln. Prognozy są jeszcze bardziej niepokojące. W 2025 r. nadmierną masę ciała będzie miało 75% dorosłej populacji świata oraz 30% dzieci...
Odchudzanie – wsparcie ze strony ziół i substancji pochodzenia naturalnego
Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się.