Maluch zasługuje na 100%

Ciąża i zdrowy rozwój dziecka

Posiłki BoboVita to jakość, której możesz zaufać na 100% – warzywa z kontrolowanych upraw, mięsa bez hormonów i antybiotyków[1], dziko żyjące ryby z oceanów

1000 pierwszych dni życia dziecka to wyjątkowy okres, w którym delikatny organizm intensywnie się rozwija oraz potrzebuje szczególnej opieki i troski. Rodzice każdego dnia chcą dawać maluszkowi wszystko, co najlepsze i dbają o odpowiedni sposób jego żywienia. Właściwie skomponowana dieta ma bowiem fundamentalne znaczenie dla prawidłowego rozwoju. BoboVita wspiera opiekunów w żywieniu ich dzieci, oferując bezpieczne produkty, dopasowane do potrzeb najmłodszych. Odkryj wraz z Twoim maluchem smakowite posiłki BoboVita skomponowane z warzyw, ryb i mięsa w jakości, której możesz zaufać na 100%!

Dziecko to nie mały dorosły, dlatego potrzebuje odpowiedniej diety, która będzie odpowiadać na jego potrzeby. Jest to szczególnie ważne w kluczowym okresie 1000 pierwszych dni życia, kiedy to młody organizm rozwija się najintensywniej – następuje programowanie metabolizmu, a układy i narządy wciąż kształtują się i dojrzewają. Ze względu na wrażliwość delikatnego organizmu niemowlęcia wymaga on zupełnie innego sposobu żywienia niż dorośli. Konsystencja i skład posiłków powinny być dopasowane do etapu rozwoju maluszka oraz jego umiejętności – kluczowa jest również jakość i bezpieczeństwo produktów wybieranych dla dziecka. Na etapie wczesnego dzieciństwa odpowiednim wyborem będzie żywność przeznaczona specjalnie dla najmłodszych, z oznaczeniem wieku na opakowaniu. Składniki w takich produktach są wybierane i sprawdzane z wyjątkową troską i starannością.

POLECAMY


Bezpieczeństwo to podstawa

Za pomocą zmysłów rodzic nie jest w stanie ocenić jakości warzyw, mięsa i ryb, które chce podać maluszkowi. Żywność przeznaczona dla niemowląt i małych dzieci zapewnia najmłodszym nie tylko odpowiednią ilość składników odżywczych, ale także jest dla nich bezpieczna. Takie produkty muszą spełniać wyjątkowo restrykcyjne normy jakości, o wiele bardziej surowe w porównaniu z żywnością ogólnego przeznaczenia.
 

Jakość, której możesz zaufać na 100%

Każdemu opiekunowi zależy, aby jego maluszek otrzymywał wszystko to, co najlepsze, sprawdzone i bezpieczne – dlatego z myślą o wyjątkowych potrzebach młodego organizmu BoboVita oferuje produkty, do których rodzice mogą mieć 100% zaufania. Świadczy o tym:

 

100% warzyw z kontrolowanych upraw,

100% mięsa wolnego od hormonów i antybiotyków[1],

100% dziko żyjących ryb z certyfikowanych połowów z Atlantyku lub Pacyfiku[2].

 

Wszystkie surowce w posiłkach BoboVita spełniają restrykcyjne normy jakości – aby w pełni odpowiadać na szczególne potrzeby żywieniowe organizmu dziecka w pierwszych latach życia. To aż 22 rodzaje warzyw, 3 rodzaje dziko żyjących ryb oraz 6 rodzajów delikatnego mięsa – szeroka gama pełnowartościowych i pysznych posiłków, przygotowanych z myślą o najmłodszych.

Mówiąc o jakości, której rodzic może zaufać na 100%, chcemy podkreślić, że BoboVita oferuje produkty dopasowane do wyjątkowych potrzeb niemowląt i małych dzieci – bezpieczne, a także skomponowane ze składników odpowiednich dla najmłodszych. Każda partia zawartych w nich warzyw przechodzi nawet ponad 600 testów jakości i bezpieczeństwa. To bogactwo wartościowych i pysznych warzyw gotowanych na parze, a także dziko żyjących ryb oraz delikatnego mięsa. Posiłki w słoiczkach, zgodnie z najlepszą praktyką i przepisami prawa, nie zawierają konserwantów, barwników, wzmacniaczy smaku ani soli

tłumaczy Ewa Maj, Starszy Kierownik Marki BoboVita.

Ważne informacje: Zaleca się kontynuację karmienia piersią podczas wprowadzania pokarmów uzupełniających. Karmienie piersią powinno trwać tak długo, jak jest to pożądane przez matkę i dziecko. Karmienie piersią jest najlepsze dla dziecka.

Marka BoboVita oferuje szeroką gamę produktów dla niemowląt i małych dzieci, obejmującą m.in. posiłki, zupki, owoce i kaszki. Produkty BoboVita cieszą się uznaniem i powodzeniem wśród konsumentów, czego dowodem są liczne nagrody i wyróżnienia. Więcej informacji o ofercie produktów BoboVita znaleźć można na stronie www.bobovita.pl.

NUTRICIA Polska to lider rynku żywności dla dzieci i niemowląt w Polsce. Specjalizuje się w żywności dla niemowląt i małych dzieci oraz dla osób dorosłych, wymagających specjalistycznego żywienia. NUTRICIA Polska dostarcza produkty żywnościowe dla niemowląt i małych dzieci we wszystkich kategoriach, m.in. mleka następne, takie jak Bebiko 2 Nutriflor+, Bebiko PRO+ 2, Bebilon 2 z Pronutra – ADVANCE, Bebilon Profutura 2 i mleka modyfikowane typu junior oraz żywność specjalnego przeznaczenia medycznego (m.in.: Bebiko Comfort 2 Nutriflor+, Bebilon Pepti 2 DHA), a także pełną gamę produktów uzupełniających dla niemowląt i małych dzieci (marka BoboVita).

NUTRICIA Polska jest częścią grupy spółek DANONE – światowego lidera na rynku żywności, któremu we wszystkich działaniach przyświeca dbanie o zdrowie. W Polsce DANONE działa w 4 obszarach istotnych dla prawidłowego żywienia: produkty mleczne oraz pochodzenia roślinnego (Danone), woda i napoje (Żywiec Zdrój i WOMIR SPA), żywność dla niemowląt i małych dzieci oraz żywność medyczna (NUTRICIA Polska). Wszystkie spółki DANONE łączy podwójne zobowiązanie na rzecz zrównoważonego rozwoju gospodarczego i społecznego oraz realizacja misji, zgodnie z którą poprzez żywność niesiemy zdrowie tak wielu ludziom, jak to możliwe. Przez nasze produkty, projekty i programy pragniemy zachęcać do podejmowania właściwych wyborów żywieniowych na co dzień oraz staramy się przyczyniać do zrównoważonego rozwoju planety. W 10 lokalizacjach w kraju zatrudnienie znajduje ponad 3 000 osób, rozwijających się zawodowo w bezpiecznym i przyjaznym środowisku pracy.

[1] Zgodnie z limitami i zakazami określonymi prawem.

[2] Zgodnie z limitami i zakazami określonymi prawem.

[3] Ryby są poławiane zgodnie z certyfikowanymi zasadami zrównoważonego rybołówstwa.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI