Gabinet franczyzowy kontra własny

Który model daje więcej korzyści i pozwala osiągnąć przewagę nad konkurencją?

Niezbędnik dietetyka

Otwierając gabinet dietetyczny, mamy dwie możliwości: uruchomić własny, niezależny gabinet lub przyłączyć się do sieci, która posiada już ugruntowaną markę. Dostępne opracowania wykazują, że w prywatnym biznesie po pierwszym roku działalność kontynuuje zaledwie 62% indywidualnych firm, podczas gdy w przypadku firm franczyzowych aż 97%. Natomiast po dziesięciu latach utrzymuje się tylko 18% indywidualnych firm, a przedsiębiorstw franczyzowych pozostaje na rynku aż 72%.

Własny, niezależny gabinet

POLECAMY

Uruchamiając niezależną poradnię, musimy samodzielnie zapracować na uznanie pacjentów, zdobyć doświadczenie praktyczne, opracować materiały dietetyczne i reklamowe oraz prowadzić działania promocyjne. Wypracowanie swojego know-how, które pomoże prowadzić dobrze prosperujący gabinet wymaga wielu lat pracy i zrealizowania setek pomysłów, z których tylko kilka może okazać się tymi skutecznymi. Trzeba również poświęcić bardzo dużo czasu na działania niezwiązane z samą dietetyką, dzięki którym uda nam się zaistnieć na niełatwym rynku. Dietetyk, pracując samodzielnie, powinien indywidualnie dbać o swój rozwój w zakresie nie tylko dietetyki, ale również m.in. kompetencji miękkich, marketingu czy też biegle znać zmiany przepisów prawa (np. RODO), a każde z tych działań może generować zarówno wysokie koszty, jak i ogrom czasu. Niezbędne będą tutaj determinacja, cierpliwość, umiejętności biznesowe oraz zapas dużych środków finansowych.

Jak Bonne Santé pomoże osiągnąć więcej?

Bonne Santé wyróżnia unikalna kuracja, sprawdzona przez tysiące pacjentów i uznana przez dziesiątki dietetyków. Swoje powodzenie zawdzięcza m.in. pracy na planach żywieniowych, dzięki którym dietetyk angażuje nawet czterokrotnie mniej swojego czasu niż w standardowym modelu działania, natomiast pacjent otrzymuje prosty i zrozumiały dla niego sposób odżywiania, który w dużej mierze bazuje na zasadach racjonalnego żywienia i elementach psychodietetyki. Podczas kompleksowej kuracji dietetyk spotyka się z pacjentem na cotygodniowych wizytach, na których przekazuje nowe materiały, diety, przepisy oraz opracowania graficzne, które rozwijają wiedzę pacjenta i jednocześnie ułatwiają pracę dietetyka, podnosząc wartość i skuteczność kuracji. Bonne Santé swoim partnerom nie narzuca sprzedaży suplementów czy specjalnej żywności. Każdy dietetyk może współpracować z dowolną marką na rynku i czerpać całe zyski wyłącznie dla siebie, ale nie jest to żadnym wymogiem.

Jakie zyski generuje gabinet dietetyczny Bonne Santé?

Pacjenci gabinetów Bonne Santé, dzięki wypracowanej metodologii, współpracują z dietetykiem nawet kilka, kilkanaście miesięcy, co przekłada się na zyski gabinetu. Zyskowność gabinetu przy sześciogodzinnym dniu pracy dietetyka wynosi od 5 do 12 tys. zł/miesięcznie. W przypadku pracy więcej niż jednego dietetyka ta liczba może być większa.

15% – niskie opłaty franczyzowe

Taki wynik gabinety zawdzięczają m.in. atrakcyjnej prowizji od przychodu, która dla umów podpisanych w 2019 r. wynosi jedynie 15% przychodu, ale również niskiemu kosztowi materiałów reklamowych, optymalizacji kosztów działalności naszych franczyzobiorców i wielu innym korzyściom wynikającym ze współpracy z siecią Bonne Santé.

Zleć nam bezpłatny audyt swojego gabinetu!

Niezależnie czy masz już swój gabinet, czy dopiero planujesz go otworzyć, warto poznać to, co może zaoferować Ci partnerska współpraca z naszą siecią, dlatego chętnie porozmawiamy o Twoim rozwoju. Przekonaj się, jak możemy Ci pomóc. Zleć nam bezpłatny audyt swojego gabinetu i poznaj mocne oraz słabe strony, nad którymi warto popracować.

Zachęcam, aby poznać szczegóły możliwości współpracy. 

Skontaktuj się z nami: +48 502 661 260 / www.bonne-sante.pl/foodforum

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI