Wpływ diety na seksualność człowieka

ABC prawidłowego żywienia Otwarty dostęp

W obecnych czasach coraz częściej mówi się o wpływie stylu życia, jakości produktów spożywczych i diety na stan zdrowia, samopoczucie i inne obszary egzystencji człowieka. Jednym z nich jest seksualność.
Seksualność, chociaż dotyczy każdego człowieka, jest dla wielu płaszczyzną niezrozumiałą i tajemniczą, kryjącą wiele zagadek. Od kilkudziesięciu lat obserwuje się wzrost hedonistycznego nastawienia do tej sfery życia, co tym bardziej skłania do zweryfikowania, w jaki sposób dbać o nią holistycznie [1]. Odpowiednie zachowania oraz sposób żywienia mają niebagatelny wpływ na libido i inne aspekty ludzkiej seksualności. Należy zwrócić uwagę na fakt, że coraz częstsze występowanie zaburzeń funkcji seksualnych u kobiet i mężczyzn łączy się z epidemią nadwagi i otyłości, cukrzycy, chorób układu sercowo-naczyniowego, zespołu metabolicznego, przewlekłej choroby nerek i chorób nowotworowych [2].
W jakie zatem składniki odżywcze powinna obfitować nasza dieta oraz w jakich produktach można je znaleźć, żeby do późnej starości cieszyć się pełnią sprawności seksualnej i ochotą na seks?

POLECAMY

Najważniejsze witaminy i składniki mineralne

Witaminy z grupy B
Mają wpływ na stan i kond...

Ten artykuł jest dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI