Przepisy na koktajle propłodnościowe. Prosty sposób na naturalne wsparcie dla Twojej płodności!

Ciąża i zdrowy rozwój dziecka Newsy

Funkcjonowanie organizmu można porównać do działania… samochodu. Aby samochód jeździł, musi dostawać wysokiej jakości paliwo, a wszystkie układy muszą ze sobą współpracować. Podobnie jest z naszym organizmem - wszystkie układy są ze sobą ściśle połączone. Abyśmy byli zdrowi, czuli się dobrze we własnym ciele, musimy dostarczać do naszego organizmu wysokiej jakości paliwo, czyli pożywienie bogate we wszystkie niezbędne składniki odżywcze i mineralne. Jak wykazały badania styl życia oraz zdrowa dieta mogą zmniejszać ryzyko zaburzeń owulacyjnych nawet o 80%! Sprawa nie jest jednak prosta, ponieważ w dzisiejszym zabieganym świecie jest to bardzo utrudnione. Często wybieramy śmieciowe jedzenie, wysoko przetworzoną żywność, która dostarcza nam znikomą ilość wartościowych składników. Co zatem zrobić? Każdego dnia poświęcić kilka minut na przygotowanie koktajlu, który może mieć zbawienny wpływ na Twoją płodność.

 

POLECAMY

Być może zastanawiasz się… który koktajl będzie odpowiedni dla Ciebie? Co wybrać? Na co zwrócić uwagę? Zespół OvuFriend wraz ekspertami opracował dietę propłodnościową, która bierze pod uwagę cechy indywidualne: wiek, tryb życia (np. siedzący/półsiedzący/aktywny), wagę, aktywność fizyczną, preferencje smakowe (możliwość wykluczenia nielubianych lub alergizujących produktów) oraz problemy związane z płodnością. Jeśli więc masz nieregularne cykle, problemy z owulacją, czy zmagasz się z endometriozą - wszystko to zostanie uwzględnione. Spersonalizowane zalecenia dietetyczne możesz wygenerować po rejestracji w OvuFriend - jest to największa w Polsce platforma dla kobiet starających się o dziecko, która oferuje kompleksowe wsparcie dla każdej kobiety, która pragnie zostać Mamą. Wraz z zaleceniami dietetycznymi dostosowanymi indywidualnie do Ciebie, otrzymasz przepisy na koktajle propłodnościowe- bomby witaminowe. W jednym smoothie jesteś w stanie włączyć ogromną różnorodność witamin, przeciwutleniaczy i wspomagaczy płodności w ich najbardziej wchłanialnej formie.

Poniżej znajdziesz kilka przykładów:

 

Borówkowy mix na wparcie płodności

Czego potrzebujesz do zrobienia koktajlu?

 • 1/3 namoczonych migdałów
 • 1/2 szklanki borówek
 • 1 szklanka wody
 • 1 g korzenia Maca w proszku
 • szczypta stewii (lub innego słodzika np. miodu)

Koktajl zawierający sporo składników mogących pozytywnie wpływać na płodność. Sproszkowany korzeń Maca sprzyjają płodności głównie poprzez regulację gospodarki hormonalnej w ciele kobiety. Migdały najlepiej namoczyć na kilka godzin przed, będą wówczas łagodniejsze dla żołądka. Zmiksuj wszystkie składniki na gładko. Możesz dodać trochę lodu, jeżeli chcesz, żeby koktajl był gęstszy. Stewia jest słodka a nie zawiera cukru. Możesz ją pominąć, jeśli nie chcesz, aby koktajl był słodki. 

Pomarańczowe szaleństwo OvuFriend dla starających się

Czego potrzebujesz do zrobienia koktajlu?

 • 1 szklanka komosy ryżowej
 • Połowa banana
 • Połowa mango
 • 1 szklanka wody

Komosa ryżowa jest super odżywczym pokarmem bogatym w magnez, żelazo, miedź, fosfor i kwasy Omega 3.  Zawiera ważne dla płodności witaminy z grupy B oraz witaminę E. Zawiera więcej wapnia niż mleko oraz równie dużą ilość błonnika. Ma bardzo niski indeks glikemiczny, to znaczy, że nie podnosi gwałtownie poziomu cukru we krwi. Według tradycyjnej medycyny chińskiej natura termiczna komosy ryżowej jest ogrzewająca, czyli idealna dla kobiet z trudnościami w zajściu w ciążę. Komosę gotuj (aby pozbyć się goryczki najpierw przelej ją na sitku wodą) w podwójnej ilości wody przez około 15 minut. A następnie ostudź. Mango i banana umyj i obierz. Zmiksuj wszystkie składniki razem. Pycha! 

Zdrowa bomba witaminowa dla układu rozrodczego

Czego potrzebujesz do zrobienia koktajlu?

 • ¼ szklanki komosy ryżowej
 • 1 garść świeżego szpinaku
 • 1 banan
 • ¼ szklanki borówek
 • 1- 2 daktyle bez pestek
 • 1 łyżeczka korzenia Maca w proszku
 • 1 szklanka mleka migdałowego

W tym koktajlu są dwa super-produkty: komosa ryżowa i korzeń Maca. Jeśli ich jeszcze nie odkryłaś  warto to zrobić! Zawierają one szereg witamin i minerałów ważnych podczas starań o dziecko. Komosa jest przede wszystkim źródłem wysokiej jakości białka, kwasy Omega3, magnezu, żelaza, witamin z grupy B oraz witaminy E. Zarówno komosa jak i korzeń Maca pochodzą ze szczytów Andów i są zaliczane do wysoce odżywczego, naturalnego pożywienia. Przelej komosę na sitku wodą, aby pozbyć się goryczki, a następnie ugotuj w podwójnej ilości wody przez około 15 minut.  Schłodzona komosa jest świetnym dodatkiem do koktajlu. Sproszkowany korzeń Maca jest gotowy do spożycia. Migdały namocz i pozostaw na całą noc. Wszystkie składniki należy zmiksować, dodając trochę wody, aż do uzyskania odpowiedniej konsystencji.

Przypisy

  POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI