Konferencja “Uzależnienie” od jedzenia – od badacza do praktyka

23-24 września, Online

Konferencje, kongresy, szkolenia Newsy Otwarty dostęp Polecamy

Fundacja FitMIND razem ze Studenckim Kołem Naukowym Psychologii Zdrowia pragnie zaprosić do udziału w konferencji

“Uzależnienie” od jedzenia – od badacza do praktyka

Dyskusje w obszarze nauki o żywieniu, między innymi psychodietetyki czy otyłości wskazują na konstrukt zwany food adiction – uzależnienie od jedzenia. Uzależnieniem od jedzenia określa się wzorzec jedzenia wysokokalorycznych pokarmów, który w swoim obrazie i konsekwencjach przypomina uzależnienia od substancji psychoaktywnych (Poprawa i in., 2020). Nie jest co prawda odrębną jednostką chorobową, ale posiada status syndromu obserwowanego w praktyce klinicznej (Davis, 2014; Fortuna, 2012). Wciąż pojawiają się sprzeczne głosy, jakoby syndrom ten nie mógł funkcjonować, gdyż mamy taką jednostkę jak zaburzenia odżywiania.

Cel konferencji

POLECAMY

Bazując na aktualnej wiedzy, celem konferencji jest poszerzenie wiedzy dotyczącej uzależnienia od jedzenia w grupie specjalistów, również tych z zakresu żywienia (dietetycy, psychologowie, psychoterapeuci, lekarze) oraz wśród studentów planujących swoją ścieżkę zawodową w tym temacie.

Data: 23-24 września

Miejsce: Online

Tematyka: "Uzależnienie" od jedzenia – od badacza do praktyka

Uczestnicy: Eksperci z różnych dziedzin nauki, studenci oraz osoby zainteresowane tematyką uzależnień oraz zdrowia

Cel charytatywny: Dochód z konferencji zostanie przeznaczony na produkcję filmu dokumentalnego poświęconego problematyce uzależnienia od jedzenia

https://fundacja.fitmind.pl/konferencja

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI