Asystent Google od Cukrzyca.pl: codzienna pomoc w diecie Diabetyka

Zapobieganie chorobom

Trudności w diecie w życiu cukrzyka

Cukrzyca jest jedną z najczęściej występujących chorób przewlekłych. Około 425 miliony osób na świecie choruje na cukrzycę, w Polsce około 3,5 milionaOznacza to, że co jedenasta osoba w Polsce cierpi na cukrzycę. Na dodatek ta liczba z roku na rok systematycznie rośnie.

Życie z cukrzycą może wiązać się z wieloma ograniczeniami, koniecznością zdyscyplinowania regularności swoich posiłków. “Tworząc portal Cukrzyca.pl, zauważyliśmy, że to właśnie pilnowanie diety sprawia najwięcej trudności w codziennym życiu z cukrzycą - mówią eksperci z portalu Cukrzyca.pl.

POLECAMY

“Konieczność liczenia kalorii, sprawdzanie tabel indeksów glikemicznych (IG), kontrolowanie wartości węglowodanów oraz obliczanie wymienników węglowodanowych (WW) jest tym, co najbardziej zniechęca do zadbania o swoją dietę.”

Specjalistki portalu Cukrzyca.pl pamiętają jednak o tym, że dieta ma kluczowe znaczenie w leczeniu cukrzycy. Są tego świadomi również sami zainteresowani - aż 76% cukrzyków wie, że dobór, ilość i częstotliwość jedzenia ma duże znaczenie.

Twórcy portalu chcą ułatwić diabetykom przygotowywanie posiłków, tak, aby Ci, mogli czerpać przyjemność z gotowania oraz jedzenia.

“Tabele z indeksem glikemicznym (IG) oraz z wymiennikami węglowodanowymi (WW) są najczęściej odwiedzanymi treściami na naszym portalu. To pokazuje, jak wiele osób potrzebuje stałego dostępu do tych informacji” - mówią.

Stąd pojawił się pomysł na wykorzystanie asystenta głosowego Google.

 

Pierwszy Asystent głosowy dla diabetyków i diabetyków w Polsce

Od początku roku Polacy mogą korzystać z głosowego Asystenta Google. Rozmawianie z telefonem bez użycia klawiatury ma ułatwić i przyspieszyć korzystanie ze smartfonów. Możemy poprosić Asystenta o napisanie smsa, zapisanie wydarzenia w kalendarzu, ale również m.in. zaplanować podróże z portalem eSky lub uruchomić ulubiony serial na Netflixie. Możliwości pojawia się coraz więcej, jednak aplikacji do Asystenta w kategorii Zdrowie i Fitness jest bardzo niewiele.

Asystent Google od Cukrzyca.pl to pierwsza aplikacja głosowa dla diabetyków w Polsce.

Mając świadomość, jak uciążliwa potrafi być dieta cukrzyka, gdy tylko usłyszeliśmy o Asystencie po polsku, wiedzieliśmy, że musimy to zrobić - mówią twórcy portalu. “To szansa na ułatwienie codzienności diabetyka. Jest to również rozwiązanie przystosowane do osób z powikłaniami od cukrzycy, przede wszystkim z retinopatią cukrzycową, która może doprowadzić nawet do utraty wzroku”.

 

Ok, Google. Zapytaj Cukrzyca.pl o indeks glikemiczny

Uruchomienie w polskim Asystencie Google aplikacji dla diabetyków jest bardzo proste. Wystarczy włączyć na swoim telefonie Asystenta Google, przytrzymując kółko na dole ekranu (przycisk “Home” na Androidzie) i powiedzieć do niego:

“Ok, Google. Porozmawiaj z Cukrzyca.pl”.

Z Asystenta można również korzystać na iPhonach - wystarczy go wcześniej zainstalować.

Dietetyczki portalu Cukrzyca.pl, w oparciu o swoje doświadczenie przygotowały zagadnienia, które są najbardziej przydatne w diecie diabetyka. O nie wszystkie możemy zapytać Asystenta.

Pytając go “Co potrafisz?”, dowiemy się, że poda on nam indeks i ładunek glikemiczny składników oraz poda wymienniki węglowodanowe i białkowo-tłuszczowe.

Cały czas monitorujemy odpowiedzi użytkowników, aby ulepszać nasze rozwiązanie. To daje nam prawdziwy wgląd w to, czego potrzebują osoby z cukrzycą. Oczywiście myślimy o wdrażaniu kolejnych pomocnych pytań - mówią twórcy.

Aby przetestować pierwszą polską inteligencję dla diabetyków, wystarczy uruchomić Asystenta Google i powiedzieć: “Ok Google, Zapytaj Cukrzyca.pl o indeks glikemiczny”. Nie zapomnijcie powiedzieć “Zmotywuj mnie!” :)

 

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI