Dołącz do czytelników
Brak wyników

Zdrowy trend na rynku dań gotowych

Artykuł | 22 listopada 2017 |
294

Jednym z dominujących trendów żywieniowych jest health&nutrition, czyli skupienie na prozdrowotnych właściwościach jedzenia i zbilansowanej diecie. Ten trend nie ominął także dań gotowych, których producenci starają się trafić w gust osób świadomych i oczekujących wysokiej jakości. Dzięki innowacyjnym technologiom na sklepowych półkach znajdziemy danie gotowe takie jak PROporcja, które mają „czystą etykietę”, zdrowy i zbilansowany skład, a przy tym nie muszą być przechowywane w lodówce.

POLECAMY

Zdrowa i zbilansowana dieta to podstawa prawidłowego funkcjonowania organizmu. Robiąc zakupy sprawdzamy skład produktów spożywczych i wybieramy te z tzw. „czystą etykietą”, czyli o przejrzystym składzie, bez konserwantów i niepożądanych składników. Ale kupowanie produktów o zdrowym i naturalnym składzie nie wystarczy. Prawidłowa dieta powinna zawierać odpowiednie proporcje wszystkich makro- i mikroskładników odżywczych, a także mieć odpowiednią dla naszego organizmu ilość kalorii.

Przy dzisiejszym tempie życia nie zawsze mamy czas na prawidłowe komponowanie posiłków, więc szukamy produktów są szybkie w przygotowaniu i smaczne, a dodatkowo mają cechy prozdrowotne np. są wzbogacone o witaminy, minerały, dobre tłuszcze, mają obniżoną ilość cukrów i tłuszczy, czy zwiększoną ilość białka. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się tzw. diety pudełkowe, ale w ich przypadku nie do końca mamy pewność co tak naprawdę zawierają nasze posiłki. Przy tym cateringi dietetyczne są dość kosztowne. Inną opcją są dania gotowe dostępne w większości sklepów, ale większość z nich, albo zawiera konserwanty i sztuczne dodatki, albo ma krótką datę przydatności do spożycia. Wyjątkiem jest tu PROporcja, czyli dania gotowe z „czystą etykietą”, które dzięki zastosowanej innowacyjnej technologii produkcji mogą być przechowywane w temperaturze pokojowej przed prawie rok. Tego typu posiłki to świetne rozwiązaniu dla osób, które chcą odżywiać się prawidłowo, szukają wysokiej jakości oraz szybkich i smacznych rozwiązań.

 

PROporcja to pełnowartościowy posiłek, szybki i łatwy w przygotowaniu, dostępny w 6 odsłonach:

  • Kurczak w sosie musztardowym z kaszą jęczmienną i marchewką, PROporcja, 9,99 zł/300g
  • Kurczak w sosie śródziemnomorskim z kaszą bulgur i warzywami, PROporcja, 9,99 zł/300g
  • Kurczak w sosie myśliwskim z kaszą bulgur i warzywami, PROporcja, 9,99 zł/300g
  • Kurczak w sosie pieczarkowym z ryżem i marchewką, PROporcja, 9,99 zł/300g
  • Kurczak w sosie curry z ryżem i warzywami, PROporcja, 9,99 zł/300g
  • Kurczak w sosie słodko-kwaśnym z ryżem, PROporcja, 9,99 zł/300g

Produkty marki PROporcja są dostępne w sklepach Rossmann oraz wybranych punktach Carrefour i Stokrotka na terenie całego kraju.

www.proporcja.pl

 

Właścicielem marki jest firma JOYFOOD K. Lewandowski sp. j., która od 2014 r. dostarcza wysokiej jakości produkty z kategorii żywności funkcjonalnej w konkurencyjnych cenach. Klientom oferuje także merytoryczne wsparcie dla produktów specjalistycznych oraz materiały edukacyjne.

Portfolio firmy to 3 innowacyjne marki:

PROporcja – dietetyczne dania gotowe ułatwiające kontrolę kalorii w diecie

Zdrowe Pola – 100% polskie i naturalne superfoods oraz pasty warzywne

SmartFood - wysokiej jakości żywność funkcjonalna z kategorii produktów niskokalorycznych

Przypisy