Dołącz do czytelników
Brak wyników

VEGANMANIA 2018 w Warszawie

Artykuł | 16 listopada 2018 |
0 385

Festiwal inicjatyw wegańskich - Veganmania po raz pierwszy od kilku lat zagości w stolicy. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 25 listopada 2018 r. w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich przy ul. Brackiej 25. Event organizowany jest przez Stowarzyszenie Otwarte Klatki i ma na celu promocję roślinnego stylu życia.

POLECAMY

Veganmania to największe tego typu targi w Polsce. Festiwal organizowany jest na terenie całego kraju, w największych miastach Polski. Z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem – w zeszłym roku w Krakowie odwiedziło go około 6 tysięcy osób.

Uczestnicy warszawskiej edycji festiwalu będą mieli okazję nie tylko spróbować wegańskich potraw serwowanych przez restauracje i firmy z całej Polski, ale także wziąć udział w konkursie kulinarnym "Plants First", kierowanym do kucharzy-amatorów.

Konkurs podzielony będzie na dwa etapy. W pierwszym uczestnicy przygotowywali będą wybrane przez siebie danie. W drugiej turze, do której przejdą autorzy czterech najlepszych dań z etapu pierwszego, należało będzie przyrządzić potrawę ze składników dostarczonych przez organizatora.

Na miejscu dostępne będą kuchenki elektryczne. Nie będzie natomiast możliwości pieczenia.

Potrawy oceniać będzie profesjonalne jury, w skład którego wejdą m.in.:

  • Marysia Przybyszewska - szefowa kuchni, która doświadczenie zdobywała m.in. w słynnej restauracji "Noma", ambasadorka Roślinnych Poniedziałków. Obecnie związana z restauracją Opasły Tom
  • Weronika Pochylska - Head of Developement ogólnopolskiej kampanii biznesowo-społecznej "Roślinniejemy”

Nagrodą za I miejsce będzie 800 zł, wywiad na stronie internetowej RoślinnieJemy i możliwość przeprowadzenia pokazu gotowana na jednej z Veganmanii w 2019 roku. Nagrodami za II i III miejsce będą odpowiednio 400 zł oraz 200 zł.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: //plantsfirst.veganmania.pl/. Ilość miejsc w konkursie "Plants First" jest ograniczona do 12 - czas na przesłanie zgłoszenia mija 18:11.2018 o godzinie 23.59.

Bilety na festiwal Veganmania są dostępne w sprzedaży on-line - można je nabyć na stronie: //veganmania.evenea.pl/.

Więcej szczegółów na temat programu, wystawców i prelegentów warszawskiej Veganmanii znajduje się w wydarzeniu na Facebooku: (//www.facebook.com/events/421300008295278/?active_tab=about).

 

Drzwi Domu Towarowego Braci Jabłkowskich dla uczestników wydarzenia otwarte będą w godzinach 11:00-19:00.

##################################################################

Zdjęcia z edycji w Katowicach:

//www.flickr.com/photos/otwarteklatki/sets/72157692458515164

Kontakt dla mediów:

Anna Iżyńska

Specjalistka ds. Komunikacji Stowarzyszenia Otwarte Klatki tel.+ 48 694 335 195

 

O Stowarzyszeniu Otwarte Klatki
Stowarzyszenie Otwarte Klatki powstało w 2012 r. po to, by zapobiegać cierpieniu zwierząt poprzez wprowadzanie systemowych zmian społecznych, dokumentowanie warunków chowu przemysłowego oraz edukację promującą pozytywne postawy wobec zwierząt. Otwarte Klatki działają na terenie całej Polski i mają 14 oddziałów, w takich miastach jak: Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Częstochowa, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa i Wrocław.

Otwarte Klatki mają również zagraniczne oddziały na Litwie, Ukrainie, w Estonii i Wielkiej Brytanii, znane pod szyldem Open Cages. Stowarzyszenie współpracuje z organizacjami z całego świata, w ramach koalicji Fur Free Alliance i Open Wing Alliance.

Partnerem Monitorującym Media Stowarzyszenia jest Instytut Monitorowania Mediów.  

Przypisy