Dołącz do czytelników
Brak wyników

Polecamy

19 kwietnia 2021

Twój 1% podatku ma SUPERMOC!
Ile to jest 1%? Dużo czy mało? 1% podatku, choć wydaje się małą kwotą, ma SUPERMOC!

73

Nasze Stowarzyszenie już od 15 lat aktywnie buduje społeczną świadomość na temat celiakii i diecie bezglutenowej i zmienia Polskę na lepsze. W listopadzie 2008 r. jako Stowarzyszenie uzyskaliśmy status organizacji pożytku publicznego. Dzięki temu nasze działania nabrały rozpędu.

Tutaj są informacje o zebranych kwotach w kolejnych latach.

Oto co realizujemy dzięki przekazanym nam wpłatom z tytułu 1%:

- Badamy produkty: przebadaliśmy już setki wyrobów spożywczych na zawartość glutenu w ramach akcji konsumenckiej, weryfikując czy producenci oferują osobom na diecie bezglutenowej bezpieczną żywność (wszystkie wyniki dostępne są na naszej stronie.)

POLECAMY

- Prowadzimy dystrybucję bezpłatnych materiałów edukacyjnych: ponad 100 000 egzemplarzy poradnika „Celiakia i dieta bezglutenowa” oraz wiele innych materiałów trafiło do osób chorych, lekarzy, dietetyków i szpitali. Także do kilkuset bibliotek publicznych, w których może się z nimi zapoznać każdy zainteresowany tematem.

- Edukujemy i wspieramy: organizujemy dla naszych członków bezpłatne konferencje, wykłady, warsztaty kulinarne, webinary i wiele innych spotkań w całej Polsce. Dla dzieci i dorosłych. Przez kilkanaście lat było ich tak wiele, że nie sposób policzyć!

- Prowadzimy Centrum Diety Bezglutenowej, w którym każda osoba, nie tylko członek Stowarzyszenia, ma możliwość skorzystać z bezpłatnych porad dietetycznych oraz uzyskać potrzebne wsparcie. Jest to ważne szczególnie na początku bezglutenowej drogi.

Przekazanie 1% podatku nic nie kosztuje, a Stowarzyszeniu daje możliwość dalszego zmieniania Polski w kraj przyjazny osobom na diecie bezglutenowej.  I tę misję codziennie z pasją realizujemy. Dziękujemy bardzo wszystkim osobom, które wspierają nasze działania przekazując swój 1% podatku! 

Nasz nr KRS: 0000273781

Uwaga: 1% podatku można przekazać nie tylko w rocznym zeznaniu podatkowym, ale także rozliczając się z zysków kapitałowych, z dochodu uzyskanego ze sprzedaży nieruchomości i praw majątkowych oraz z dochodu z najmu nieruchomości.

Uruchom program online.

 

Przypisy