Dołącz do czytelników
Brak wyników

Teraz również w wersji BIO – flagowe produkty OSM Piątnica w nowej linii

Artykuł | 18 czerwca 2018 |
313

Serek wiejski, Śmietana 18% i Twaróg wiejski to produkty, w sprzedaży których OSM Piątnica jest liderem rynku. Obecnie, razem z dobrze znanym już wcześniej Mlekiem ekologicznym, dostępne są one także w wersji BIO.Każdy z nich powstaje z kilku, najwyższej jakości składników.

POLECAMY

Żywność pochodzenia ekologicznego to jeden z najszybciej rozwijających się segmentów branży spożywczej.Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku i w odpowiedzi na trend zdrowego odżywiania, OSM Piątnica wprowadziła nową linię BIO – produkty z mleka ekologicznego.

Podstawa – surowiec najwyższej jakości

Podstawowym składnikiem wszystkich produktów nowej linii OSM Piątnica jest mleko ekologiczne. Pozyskiwane jest ono wyłącznie z certyfikowanych gospodarstw, które prowadzą tradycyjną hodowlę krów. Zwierzęta wiosną i latem pasą się na łąkach i pastwiskach, a zimą karmione są najwyższej jakości paszami pochodzącymi z upraw ekologicznych.To wyraz troski zarówno o środowisko naturalne, jak i dobrostan zwierząt. Spójny z tą misją jest również system identyfikacji wizualnej, dedykowany nowej linii BIO. Na opakowaniu każdego z produktów umieszczono charakterystyczną ilustrację krowy w kwiatki, symbolizującą wartości proekologiczne.

Prosty skład – prosta droga do sukcesu

Oferowane przez Spółdzielnię produkty z linii BIO cechuje przede wszystkim prosty skład, naturalność oraz wyjątkowe walory smakowe. Produkty spełniają normy ekologiczne, nie zawierają żadnych substancji konserwujących i „polepszaczy smaku”. Do ich produkcji wykorzystuje się wyłącznie ekologiczne składniki. Popularny serek wiejski zawiera jedynie twaróg ziarnisty BIO, śmietankę pasteryzowaną BIO oraz sól. Z kolei, naturalnie gęsta śmietana 18%, o wyjątkowo kremowej konsystencji, produkowana jest wyłącznie ze śmietanki pasteryzowanej BIO i żywych kultur bakterii mlekowych. Podobnie jak delikatny twaróg wiejski, zawierający tylko mleko pasteryzowane BIO oraz żywe kultury bakterii.

Unijny certyfikat gwarancją jakości

Wszystkie produkty charakteryzują się minimalistycznym, białym opakowaniem, na którym umieszczono jedynie kilka kontrastujących detali, utrzymanych w kolorystyce kojarzącej się z daną kategorią. Znajdujący się na etykiecie symbol EURO-LIŚCIA stanowi gwarancję, że produkt powstał wyłącznie z ekologicznych składników i jest pod stałym nadzorem jednostki certyfikującej. Oznaczenie,przyznawane przez Komisję Europejską, jest dla konsumentów zapewnieniem, że produkt spełnia wspólnotowe wymagania dotyczące żywności ekologicznej.

 

Linia BIO:

Mleko ekologiczne 1 L

Śmietana 18% 200 g

Twaróg wiejski 250 g

Serek wiejski 200 g

 

O firmie OSM PIĄTNICA:

 

OSM Piątnica to polska spółdzielnia mleczarska należąca do ponad 2 tys. rolników prowadzących gospodarstwa na Mazowszu, Kurpiach i Podlasiu. Spółdzielnia rozpoczęła swoją działalność ponad 40 lat temu, od początku uznając za swój priorytet dbałość o najwyższą jakość, naturalność i innowacyjność produktów. To właśnie pasja do natury i wieloletnia konsekwencja w oferowaniu jej walorów pozwoliły firmie stać się jedną z najnowocześniejszych i najszybciej rozwijających się mleczarni w kraju i na świecie zdobywając przy tym zaufanie rzeszy konsumentów. Najlepszym tego dowodem są liczne wyróżnienia i nagrody m.in. przyznany tytuł Superbrands 2018. Marka Piątnica uplasowała się na 6. pozycji wśród najbardziej polecanych przez konsumentów marek w Polsce. Równocześnie zajęła 1. miejsce w kategorii nabiał, potwierdzając swoją silną pozycję w branży mleczarskiej.

 

Oferta Spółdzielni obejmuje szeroki asortyment produktów mleczarskich takich jak Serek Wiejski, którego jest pierwszym producentem w Polsce, świeże śmietany, ser mascarpone, świeże twarogi w klinku, serki do smarowania (marki Twój Smak, Twój Smak Puszysty i Milandia) oraz produkty fermentowane – jogurty naturalne, jogurty typu greckiego z owocami, kefiry oraz zsiadłe mleko. Piątnica to pierwsza w Polsce firma mleczarska, która wprowadziła na polski rynek Mleko Wiejskie w innowacyjnej butelce z uchwytem, świeże Mleko Ekologiczne – pochodzące z certyfikowanych gospodarstw ekologicznych z terenów Kurpi Zielonych oraz Bez laktozy – pozbawiony charakterystycznego słodkiego posmaku, pełen witamin i wartości odżywczych świeży bezlaktozowy produkt mleczny.

 

Spółdzielnia jako pierwsza w Polsce wdrożyła kompleksowy program poprawy jakości surowca. W związku z tym z początkiem kwietnia 2016 r. dostawcy mleka do OSM Piątnica rozpoczęli żywienie krów paszami bez składników modyfikowanych genetycznie (GMO). Efektem tych działań było wprowadzenie przez Spółdzielnię na opakowaniach jej produktów specjalnego oznaczenia: „Bez GMO. Z mleka od krów karmionych paszami bez GMO”. Jest to dla konsumentów swoistym potwierdzeniem, że OSM Piątnica do produkcji swoich wyrobów wykorzystuje składniki wolne od genetycznie zmodyfikowanych organizmów, chroniąc naturalne środowisko.

Przypisy