Dołącz do czytelników
Brak wyników

Newsy

2 września 2019

Szkolny niezbędnik – o czym warto pamiętać?

283

Zabrzmiał pierwszy dzwonek, dzieci z plecakami wyposażonymi w podręczniki i przybory szkolne, ruszyły do szkół, by zdobywać wiedzę i rozwijać swoje umiejętności. Wśród uczniowskich akcesoriów nie może zabraknąć również małej przekąski i napojów. Dobrze skompletowana wyprawka sprawi bowiem, że dziecko w pełni skoncentruje się na nauce, a podczas przerw będzie mogło uzupełnić energię na resztę dnia. Marka Mama i ja podpowiada, na co zwrócić uwagę pakując zawartość plecaka.

Na zakupy marsz!

POLECAMY

 

Woda Mama i ja w butelce z wygodnym ustnikiem ułatwiającym picie

Fot. Mama i ja

Wielu rodziców zadaje sobie pytanie, kiedy rozpocząć przygotowanie wyprawki dla swojej pociechy. W sklepach akcja „Powrót do szkoły” rozpoczyna się już w lipcu, jednak warto poczekać z zakupami do końcówki sierpnia, a nawet początków września, kiedy pojawiają się obniżki cenowe. Być może do tego czasu na stronach internetowych szkół umieszczone zostaną także listy z sugerowanymi akcesoriami, które powinny znaleźć się w wyprawce ucznia. W ten sposób wybierzemy wszystkie wymagane przez nauczycieli akcesoria i unikniemy zakupu niepotrzebnych przedmiotów. Co istotne, jeżeli dziecko nie należy do grona pierwszaków, zweryfikujmy jakie elementy szkolne z ubiegłego roku są jeszcze w dobrym stanie i nie wymagają wymiany.

Szkolna wyprawka - praktyczne porady

Dobrym pomysłem jest podpisanie wszystkich przyborów szkolnych (np. inicjałami), co pozwoli uniknąć niepotrzebnych nieporozumień w sytuacji, gdy kilkoro uczniów będzie miało np. takie same zestawy kredek. Warto kupować zeszyty w miękkich okładkach - zmniejszy to ciężar plecaka. Pamiętajmy, że według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), tornister szkolny nie powinien ważyć więcej niż 10% wagi dziecka. Z kolei, gdy plecak mimo tego jest zbyt ciężki, można zastanowić się nad alternatywą, czyli torbą na kółkach. Z kolei kompletując strój na WF, zorientujmy się najpierw, czy szkoła nie wymaga ubrań w konkretnych kolorach. Przy wyborze obuwia stawiajmy natomiast na materiały przewiewne i naturalne, w których małe stópki nie będą się zbytnio pocić.

Odpowiednie nawodnienie małego żaka

 

Mama i ja Mini –   niewielkie butelki w sam raz dla najmłodszych

Fot. Mama i ja

Oprócz standardowego wyposażenia plecaka nie wolno zapominać o zdrowej przekąsce i zaopatrzeniu dzieci w wodę. Mimo że zapotrzebowanie na płyny determinuje wiek, płeć, czy ruchliwość dziecka, to jednak wzrasta ono z każdym rokiem życia. Choć dla nas  dorosłych, to tylko kilka godzin spędzonych w szkolnych murach, dla dzieci to bardzo intensywny czas, w którym potrzebują odpowiedniego nawodnienia. Wysiłek fizyczny, jak również intelektualny sprawiają, że maluch w ciągu dnia szkolnego traci duże ilości wody. Jaki jest tego efekt? Nagły spadek koncentracji, brak siły do aktywnego uczestniczenia w lekcji lub ogólne osłabienie organizmu, sprawiają, że podczas przerwy nawet zabawa w „berka” przestaje być interesująca. Jaką wodę zapakować dziecku do plecaka? Najlepszym rozwiązaniem jest wybór wody źródlanej, która jest dopasowana składem do potrzeb najmłodszych i charakteryzuje się niskim poziomem mineralizacji oraz niewielką zawartością sodu. Jednocześnie jest odpowiednio przebadana i nie posiada w swoim składzie żadnych substancji uznanych za szkodliwe. Dzięki temu ugasi pragnienie, orzeźwi i doda energii do dalszego działania. W zależności od ilości miejsca w plecaku, dobrym wyborem jest butelka wody Mama i ja o pojemności 0,5l, dostępna również w wersji z wygodnym ustnikiem lub mniejsza butelka - 0,33l Mama i ja mini, dedykowana zwłaszcza najmłodszym.

Pamiętajmy, że kompletowanie wyprawki dla dziecka może być świetną przygodą, która pozwoli spędzić czas z maluchem, pogłębić relację i wspólnie przygotować się na wyzwania nowego roku szkolnego.

Mama i ja przygotowało listę zakupów, którą warto wziąć pod uwagę podczas tworzenia wyprawki:

1.            Podręczniki i ćwiczenia

2.            Plecak lub torba na kółkach

3.            Zeszyty (w kratkę, w linie, do religii, zeszyt do nut)

4.            Okładki i etykiety na zeszyty

5.            Dzienniczek ucznia

6.            Piórnik

7.            Wyposażenie piórnika (pióro, wkłady do pióra, długopisy, ołówki, gumka, temperówka, kredki, korektor)

8.            Flamastry

9.            Farby i pędzelki

10.          Blok techniczny i blok rysunkowy

11.          Bibuła kolorowa

12.          Nożyczki, klej, taśma

13.          Strój do WF-u i/lub strój na basen

14.          Buty zmienne

15.          Woda Mama i ja lub Mama i ja mini

16.          Pojemnik na drugie śniadanie

Woda źródlana Mama i ja

Cena:

1,5 L – cena: 2 zł

0,5 L – cena: 1,50 zł

0,33 L – cena: ok.1,2 zł

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Firma WOSANA S.A., jako producent wiodącej wody źródlanej dedykowanej dzieciom, kobietom w ciąży oraz karmiącym mamom -  Mama i ja, szczególne znaczenie przypisuje inicjatywom propagującym ideę rodzicielstwa i wspierającym rozwój dzieci. Początki firmy WOSANA sięgają 1991 roku, jej siedziba mieści się w Andrychowie. Najwyższą jakość produktów zapewnia wdrożony przez firmę system zarządzania bezpieczeństwem żywności zgodny z międzynarodową normą EN ISO 22000: 2005. Mama i ja, woda obecna na rynku od roku 1998, posiada pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka. Produkt dostępny jest w sieciach handlowych: Lidl, Makro, Tesco, Kaufland, Netto, Carrefour, Selgros, Auchan, Żabka oraz w e-sklepach dodomku.pl, frisco.pl oraz bdsklep.pl.

 

WOSANA S.A.

PRODUCENT SOKÓW, NAPOJÓW I WÓD ŹRÓDLANYCH

WOSANA SPÓŁKA AKCYJNA

z siedzibą w Andrychowie przy ul. Batorego 35a, 34-120 Andrychów

tel. 033/ 873 41 51

fax 033/ 873 41 53

e-mail: marketing@wosana.pl

www.wodadladziecka.pl   

 

Przypisy