Dołącz do czytelników
Brak wyników

Spotkanie promujące polską wołowiną w Klubie Szefów Kuchni w Atenach

Artykuł | 2 marca 2017 |
0 276

Dnia 22 lutego 2017 w Siedzibie Klubu Szefów Kuchni Grecji w Atenach (Chef’s Club of Greece) odbyło się spotkanie promujące polską wołowinę wysokiej jakości z certyfikatem Quality Meat Program (QMP). Spotkanie miało na celu wypromowanie znakomitej, polskiej wołowiny wśród najlepszych, greckich szefów kuchni. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 17:00 od przedstawienia prezentacji multimedialnej na temat procesu produkcji w systemie QMP, który gwarantuje wyjątkową kruchość oraz smakowitość polskiej wołowiny QMP.

POLECAMY

Prowadzącym spotkanie był Ekspert Kulinarny, Theofilos Vafidis. Z pochodzenia Grek, z zawodu Szef Kuchni, ambasador kultury i kuchni greckiej. Był właścicielem 17 restauracji w Grecji, Niemczech, Austrii i Polsce. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, zdobytej wiedzy i umiejętnościom oraz zaangażowaniu w rozwój gastronomii na stałe wpisał się w plejadę europejskich autorytetów gastronomicznych. Jest Honorowym Członkiem Chef’s Club of Greece, a także reprezentuje Poland Branch Office Chef’s Club of Greece.

Spotkanie odbyło się dzięki uprzejmości  Prezesa Chef’s Club of Greece, pana Miltos’a Karoubas’a. Na spotkaniu pojawiło się wielu renomowanych greckich szefów kuchni oraz dystrybutorów produktów dla gastronomii. Swoją obecnością zaszczycili wydarzenie także przedstawiciele polskiej ambasady, w tym Kierownik Wydziału Handlu I Inwestycji Ambasady RP w Atenach Mirosław Gojdź, szacowny promotor polskich produktów wysokiej jakości w Grecji.

Głównym punktem programu spotkania był wyjątkowy pokaz kulinarny prowadzony przez wspaniałych Szefów Kuchni: Teo Vafidisa, Mikołaja Karoúmpasa oraz Mariosa Γλύκας. Podczas pokazu przygotowano wiele wybitnych dań podkreślających znakomity smak certyfikowanej wołowiny QMP. Zaproszeni goście mieli możliwość dokonania własnej oceny jakości mięsa podczas degustacji. Potrawy charakteryzowały się niesamowitą różnorodnością technik kulinarnych, dzięki czemu w idealny sposób zaprezentowany został szeroki wachlarz możliwości wykorzystania wołowiny QMP w gastronomii.

Wymagający, greccy szefowie kuchni nie kryli zaskoczenia, że w Polsce dostępna jest tak doskonała wołowina. Prestiż współpracy z Greckim Klubem Szefów Kuchni, wsparcie przedstawicieli Ambasady oraz rekomendacja Autorytetu pana Teo Vafidisa może oznaczać, że już w wkrótce polska wołowina premium z certyfikatem QMP zagości w licznych restauracjach w Atenach i innych pięknych greckich miastach.

//www.qmpbeef.eu

www.pzpbm.pl

Przypisy