Dołącz do czytelników
Brak wyników

Newsy

30 lipca 2019

Sposób na upał – odżywcze soki z lodówki

0 470

Kiedy temperatura za oknem rośnie, wraz z nią wzrasta tempo utraty płynów i mikroelementów z naszych organizmów. Warto wtedy sięgnąć po produkty, które nie tylko ugaszą nasze pragnienie, ale i sprawią że poczujemy się lepiej. Równie orzeźwiające, co odżywcze okażą się tłoczone na zimno soki owocowe. Po jakie kombinacje smaków sięgnąć tego lata?

Gdy żar leje się z nieba zaniedbanie zbilansowanej diety może prowadzić do zachwiania naszej gospodarki wodno-elektrolitowej. Aby cieszyć się dobrym samopoczuciem powinniśmy zadbać więc nie tylko o dostarczanie naszemu organizmowi odpowiedniej ilości wody, ale przede wszystkim utrzymujących nas w formie mikroelementów. Podczas letnich upałów zdecydowanie najprzyjemniej przyjmować je w formie płynnej, najlepiej schłodzonej. Gdzie je znaleźć?

Zdrowie w butelce

Żeby regularne uzupełnianie płynów nie stało się dla nas męczącym obowiązkiem warto sięgać po różnorodne napoje – ważne żeby wybierać opcje, które możemy określić mianem zdrowych. Najlepiej postawić na soki owocowe, których wysoka zawartość witamin
i substancji odżywczych wspomogą nasz organizm w walce z upałem. Należy pamiętać, by wybierać soki wyciskane ze świeżych owoców – np. tłoczone na zimno – nie zaś z koncentratu. Oprócz klasycznych wariantów takich jak pomarańczowy, czy grejpfrutowy, warto próbować np. sycącego połączenia banana i jabłka, który jest nie tylko idealną kombinacją smaków, ale i cennych minerałów.               

Banan i jabłko

Tłoczony na zimno sok bananowo-jabłkowy Limenita jest bogaty m.in. w błonnik, dzięki czemu nie tylko dostarcza organizmowi płynów, ale też doskonale zaspokaja głód. Dodatkowo zawiera przeciwutleniacze, wapń, magnez czy żelazo. Jest też skarbnicą potasu, fosforu, witaminy C i B3 oraz kwasu foliowego, którego potrzebują przede wszystkim kobiety w ciąży. Przechowywany w lodówce sok Limenita to doskonały pomysł na schłodzenie podczas gorących dni.

NOWOŚĆ: sok bananowo-jabłkowy, Limenita, 0,75l, ok. 6 zł

Produkty Limenita znajdziesz w lodówkach w sklepach Auchan, Carrefour, Leclerc, Stokrotka oraz halach Makro i Selgros.

Limenita.com

Przypisy