Dołącz do czytelników
Brak wyników

Sok dla całej rodziny

Artykuł | 26 marca 2019 |
0 408
Sok pomarańczowy to jeden z najczęściej wybieranych soków, lubią go dorośli i dzieci. Doskonale smakuje i gasi pragnienie, lecz to nie koniec jego zalet. Zawiera wiele witamin i składników mineralnych, dlatego warto włączyć go do codziennej diety całej rodziny.
Sok pomarańczowy dzięki swojemu smakowi cieszy się dużą popularnością. Powinien być regularnie spożywany nie tylko ze względu na smak, ale także prozdrowotne właściwości. Przede wszystkim jest bogatym źródłem witaminy C, więc pomaga wzmacniać odporność. Beta-kryptoksantyna, której pomarańcze zawdzięczają swój kolor, ma silne działanie antyoksydacyjne i dostarcza organizmowi prowitaminę A korzystnie wpływającą na wzrok i skórę oraz pomagającą zwalczyć skutki stresu. Jest też niezbędna do prawidłowego rozwoju i wzrostu organizmu. Dlatego warto podawać sok pomarańczowy dzieciom, zwłaszcza, że zawiera także wapń będący budulcem kości.
 
Sok pomarańczowy jest też źródłem flawonoidów, które poprawiają umiejętność koncentracji i pamięć, więc zarówno uczniowie, jak i osoby pracujące powinny włączyć go do codziennego śniadaniowego menu.
 
Dzięki zawartości potasu wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i stabilizuje ciśnienie krwi oraz pomaga w regeneracji mięśni. Pomaga też w prawidłowym funkcjonowaniu układu pokarmowego, ponieważ jest też źródłem błonnika.
 
W sklepach najlepiej wybrać sok 100% naturalny, wyciskany ze świeżych owoców metodą cold-press, dzięki której zachowuje prozdrowotne właściwości np. Sok z pomarańczy, Limenita (1500 ml/ok. 9,99 zł), którego 1 butelka zawiera sok z 1,5 kg pomarańczy!
Soki marki Limenita znajdziesz w lodówkach w sklepach Auchan, Carrefour, Leclerc oraz halach Makro i Selgros.
Limenita.com
 
Kontakt dla mediów:
Joanna Gulina
tel.: 570 004 584

Przypisy