Dołącz do czytelników
Brak wyników

Serek Wiejski bez laktozy od OSM Piątnica - smaczny element zdrowej diety

Artykuł | 26 maja 2017 |
0 472

OSM Piątnica wprowadziła do swojej oferty długo wyczekiwaną nowość – Serek Wiejski bez laktozy. Specjalna wersja sztandarowego (wytwarzanego od ponad 25 lat!) produktu spółdzielni to jednocześnie kolejna propozycja stworzona z myślą o osobach zmagających się z nietolerancją laktozy. Serek Wiejski bez laktozy stanowi źródło ważnych składników odżywczych i witamin. Co ważne, zachowuje naturalny, mleczny smak znany z klasycznej wersji!

W ubiegłym roku spółdzielnia poszerzyła swoją ofertę produktową o Wiejskie bez laktozy 1L. Obie propozycje OSM Piątnica, w przeciwieństwie do innych wyrobów dedykowanych osobom na diecie bezlaktozowej, nie mają charakterystycznego, słodkawego posmaku. To ogromna zaleta – sałatki i desery przyrządzone z Serkiem Wiejskim bez laktozy będą miały idealny, pożądany smak.

Gwarancja jakości

Oryginalny smak Serka Wiejskiego bez laktozy to zasługa nowoczesnych metod produkcji, m.in. pasteryzacji w niskiej temperaturze, dzięki czemu produkty zachowują wszystkie wartości odżywcze i walory smakowe. Serek Wiejski bez laktozy to doskonałe źródło wielu wartościowych składników odżywczych, których zwykle brakuje w diecie osób unikających produktów mlecznych. Porcja serka zawiera dużo białka i naturalnego wapnia odpowiadających za budowę oraz regenerację mięśni i układu kostnego. Produkt stanowi również źródło witamin z grupy B, szczególnie B1, B2 i B12, odpowiedzialnych za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i krążenia. Wprowadzając do jadłospisu Serek Wiejski bez laktozy, mamy pewność, że zapotrzebowanie organizmu na ważne składniki odżywcze zostanie zaspokojone.

Szybko, ale zdrowo

Serek Wiejski bez laktozy to pełnowartościowa i uniwersalna przekąska gotowa od razu do spożycia. Dzięki wygodnemu opakowaniu zabierzemy go do pracy czy szkoły. Serek jest bardzo sycący. Świetnie komponuje się z różnorodnymi smakami. Doskonały z owocami, dżemami, młodymi warzywami lub ziołami, stanowi ciekawy dodatek do sałatek oraz deserów. Jako produkt nisko przetworzony, jest zdrową przekąską, po którą możemy sięgnąć bez wyrzutów sumienia. To doskonałe uzupełnienie codziennego jadłospisu.

Serek Wiejski bez laktozy 200 g

Producent: OSM Piątnica

Cena: 2,99 zł

O firmie OSM PIĄTNICA:

OSM Piątnica to polska spółdzielnia mleczarska należąca do ponad 2 tys. rolników prowadzących gospodarstwa na Mazowszu, Kurpiach i Podlasiu. Spółdzielnia rozpoczęła swoją działalność ponad 40 lat temu, od początku uznając za swój priorytet dbałość o najwyższą jakość, naturalność i innowacyjność produktów. To właśnie pasja do natury i wieloletnia konsekwencja w oferowaniu jej walorów pozwoliły firmie zdobyć zaufanie konsumentów stając się przy tym jedną z najnowocześniejszych i najszybciej rozwijających się mleczarni w kraju i na świecie.

Spółdzielnia jako pierwsza w Polsce wdrożyła kompleksowy program poprawy jakości surowca. W związku z tym z początkiem kwietnia 2016 r. dostawcy mleka do OSM Piątnica rozpoczęli żywienie krów paszami bez składników modyfikowanych genetycznie (GMO). Efektem tych działań było wprowadzenie 1 lipca br. przez Spółdzielnię na opakowaniach jej produktów specjalnego oznaczenia: „Bez GMO. Z mleka od krów karmionych paszami bez GMO”. Jest to dla konsumentów swoistym potwierdzeniem, że OSM Piątnica do produkcji swoich wyrobów wykorzystuje składniki wolne od genetycznie zmodyfikowanych organizmów, chroniąc naturalne środowisko.

Oferta OSM Piątnica obejmuje szeroki asortyment produktów mleczarskich takich jak Serek Wiejski, którego jest pierwszym producentem w Polsce, świeże śmietany, ser mascarpone, świeże twarogi w klinku, serki do smarowania (marki Twój Smak, Twój Smak Puszysty i Milandia) oraz produkty fermentowane – jogurty naturalne, jogurty typu greckiego z owocami, kefiry oraz zsiadłe mleko. Piątnica to pierwsza w Polsce firma mleczarska, która wprowadziła na polski rynek Mleko Wiejskie w innowacyjnej butelce z uchwytem, świeże Mleko Ekologiczne – pochodzące z certyfikowanych gospodarstw ekologicznych z terenów Kurpi Zielonych oraz, Wiejskie bez laktozy – pozbawiony charakterystycznego słodkiego posmaku, pełen witamin i wartości odżywczych świeży produkt mleczny bez laktozy.

Przypisy