Dołącz do czytelników
Brak wyników

Rusza World of Coffee z udziałem Etno Cafe

Artykuł | 6 czerwca 2019 |
0 384

Polskie marki na najważniejszym wydarzeniu kawowym w Europie

Dziś ruszają w Berlinie targi World of Coffee, największe wydarzenie związane z branżą kawową w Europie, połączone z Mistrzostwami Świata Baristów. Jak zapowiedzieli organizatorzy, tegoroczna edycja, będzie rekordowo pod względem rozmiaru. Wydarzenie potrwa do soboty, 8 czerwca. W gronie 300 renomowanych marek, które zaprezentują swoje produkty, znalazły się dwie z Polski.
Jedną z nich jest Etno Cafe, producent kraftowej kawy oraz właściciel browaru kawowego i popularnej sieci kawiarni. Firma zadebiutuje na wydarzeniu podwójnie, bo oprócz pierwszego udziału w imprezie zapowiedziała też premierę dwóch nowych smaków swojego flagowego produktu, Cold Brew Coffee.
Stoisko Etno Cafe w Berlinie

Stoisko Etno Cafe w Berlinie

Doborowe towarzystwo
Targi World of Coffee organizowane są cykliczne w wybranym, europejskim mieście. Po przystankach w Dublinie, Rimini i Amsterdamie przyszedł czas na Berlin. Organizatorem wydarzenia jest Specialty Coffee Association, która zorganizuje przy okazji także Mistrzostwa Świata Baristów. Ponad osiemdziesięciu zawodników zaprezentuje swoje umiejętności w czterech kategoriach: Latte Art, Cup Tasters (mistrzostwa w kawowej sensoryce), Ibrik (zaparzanie kawy z tygielka z użyciem gorącego piasku) i Coffee in Good Spirit (kawowe koktajle). Ostatnia z nich jest przez nasz kraj silnie reprezentowana - zmierzy się w niej Agnieszka Rojewska, Mistrzyni Świata Baristów z 2018 roku.
Nowe smaki Cold Brew Coffee
Etno Cafe zaprezentuje dwa nowe smaki cold brew, czyli kawy macerowanej na zimno. Do rodziny Cold Brew Coffee dołączy Wanilia oraz Spicy Caramel, co daje już łącznie 5 smaków (do tej pory: Classic, Orange i Apple). Premiera będzie połączona z solidną dawką kawowych inspiracji. Bariści opowiedzą o wielu zastosowaniach produktu.
World of Coffee zrzesza ekspertów z branży kawowej z segmentu specialty, którzy co roku edukują i motywują uczestników do poszerzania wiedzy. Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie zrównoważony rozwój, nauka i innowacje, uprawa kawy, palenie i sprzedaż detaliczna oraz odpowiedzialny handel.

Etno Cafe
Jedna z najbardziej dynamicznych polskich marek kawowych. Dzięki synergii własnej palarni, sieci 21 kawiarni i browaru kawowego produkującego Cold Brew Coffee (pierwszą polską kawę macerowaną na zimno dostępną w szerokiej dystrybucji) stworzyła nową jakość na polskim rynku kawy

Przypisy