Programy lojalnościowe zgodne z RODO

Prawo i administracja w dietetyce

W branży spożywczej, zwłaszcza w zakresie segmentu FMCG (dóbr szybkozbywalnych, ang. fast-moving consumer goods), przedsiębiorcy są często zainteresowani podjęciem działań w celu budowania i utrzymania wysokiego poziomu lojalności klientów oraz ich przywiązania do danej marki i produktów, jakie są pod nią oferowane. Jednym z popularnych narzędzi wykorzystywanych w tym celu są programy lojalnościowe. 
Programy lojalnościowe to długoterminowe akcje promocyjne nakierowane na budowanie lojalności wobec marki poprzez nagrody, rabaty i promocje adresowane do uczestników tych programów. Możliwa jest cała gama takich programów o różnym stopniu skomplikowania. Te bardziej złożone wykorzystują często elementy takie jak dedykowane karty klienta, serwisy internetowe czy aplikacje mobilne. Niektóre programy lojalnościowe mogą więc stanowić bardzo złożone ekosystemy. Dlatego też uruchomienie i implementacja takich programów wymaga starannego przygotowania, w tym analizy pod kątem szeregu przepisów prawa, w szczególności z zakresu ochrony danych osobowych, regulacji konsumenckich, a czasem także przepisów o grach hazardowych. W tym artykule skupię się jedynie na kwestiach z zakresu ochrony danych, w tym w szczególności na wymogach wynikających wprost z RODO [1]. 

Uruchomienie programów lojalnościowych powinno być poprzedzone etapem starannego planowania. W pierwszej kolejności część biznesowa danej organizacji powinna się zastanowić, jakie konkretnie cele biznesowe ma realizować program, do jakiej grupy docelowej jest adreso...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • Roczną prenumeratę dwumiesięcznika Food Forum w wersji papierowej lub cyfrowej,
  • Nielimitowany dostęp do pełnego archiwum czasopisma,
  • Możliwość udziału w cyklicznych Konsultacjach Dietetycznych Online,
  • Specjalne dodatki do czasopisma: Food Forum CASEBOOK...
  • ...i wiele więcej!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI