Podravka wspiera akcję charytatywną Cook&Share

Newsy

Podravka została partnerem akcji Cook&Share organizowanej przez studentów warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej. Od 3 do 7 kwietnia na SGH i poza murami uczelni odbędzie się panel dyskusyjny, gra oraz loteria połączona ze zbiórką pieniędzy na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej dla głodujących z Syrii. Będzie też konkurs i warsztaty kulinarne podczas których studenci skorzystają z najlepszych produktów marek Podravka i Vegeta.

Cook&Share to nowy projekt autorstwa studentów należących do ZSP w Szkole Głównej Handlowej. Podczas kilkudniowej akcji jej twórcy zachęcać będą swoich kolegów z uczelni do wsparcia zbiórki Polskiej Akcji Humanitarnej na rzecz dożywiania osób, które znalazły się w trudnej sytuacji w związku z wojną w Syrii. Zbiórkę aktywnie wspiera Podravka, a towarzyszyć jej będą wydarzenia związane z kulinariami i żywieniem.

POLECAMY

Ważny jest przede wszystkim aspekt charytatywny akcji. Zależy nam również na zwiększeniu świadomości studentów na temat problemu głodu i niedożywienia w Polsce i na świecie - opowiada Zuza Krzyżanowska, koordynatorka projektu Cook&Share.

Sercem akcji będzie Aula Spadochronowa SGH, a rozpocznie się ona 3 kwietnia od loterii, w której każdy los wygrywa. Wieczorem nadarzy się też okazja do udziału w grze “Studnia” podczas spotkania z prelekcją PAH. Następnego dnia studenci zapraszają na panel dyskusyjny na temat problemu marnotrawienia żywności w krajach wysoko rozwiniętych. Finałem akcji będzie konkurs kulinarny, którego rozstrzygnięcie nastąpi 5 kwietnia podczas spotkania ze znaną osobistością świata kuchni, Wojciechem Modestem Amaro. Duże wsparcie projektu stanowią przekazane przez partnerów produkty i akcesoria m.in produkty marki Podravka i Vegeta, oraz książeczki z przepisami kulinarnymi Podravki. Pozwolą one wyczarować wyśmienite dania podczas organizowanych w ramach akcji warsztatów kulinarnych.

 

Podravka zdecydowała się wesprzeć studencki projekt, ponieważ mocno koresponduje on z wartościami firmy. Spośród nich najbardziej afirmowana jest w nim kreatywność, czyli pomysły, które chwytają za serce, a to właśnie serce pobudza do działania. Od początku swojego istnienia Podravka przyczynia się do poprawy jakości życia społeczności, w których działa. Inwestuje w naukę, edukację, zrównoważony rozwój, kulturę, sztukę, sport i chętnie promuje zasady społecznie odpowiedzialnego biznesu.

Dokładny program akcji znajduje się na www.facebook.com/cookandsharezsp.

 

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI