Płatki bez glutenu - poznaj mieszankę Wujek Bezgluten lub skomponuj własną na Mixit.pl

Zapobieganie chorobom

Chrupiąca mieszanka płatków od Mixit.pl  z dodatkiem owoców i bakalii to pyszne danie dla wszystkich, nawet dla osób na restrykcyjnej diecie bezglutenowej. Jej sekret tkwi w umiejętnie dobranych składnikach.

Musli ma tę ogromną zaletę, że osoby na diecie bezglutenowej nie muszą się mocno ograniczać komponując własną mieszankę. Trzeba wyeliminować składniki na bazie pszenicy, owsa i żyta, ale poza tym dozwolone jest praktycznie wszystko (dobrej jakości musli nie zawiera przetworzonych składników). Dlatego osoby na tej diecie też mogą tworzyć dla siebie kolorowe i różnorodne dania.

POLECAMY

- Musli może służyć konkretnym celom dietetycznym. Jeśli lubimy płatki, a nie możemy spożywać glutenu, to nadal mamy wiele możliwości urozmaicenia naszej mieszanki. Nasza gotowa mieszanka Wujek Bezgluten jest świetnym tego przykładem, ale oczywiście każdy smakosz ma też ogromne pole do samodzielnego miksowania - mówi Tomasz Kępa z Mixit.pl.

Mieszanka Wujek Bezgluten od Mixit.pl, z owocami liofilizowanymi, jagodami goji oraz chrupkami ryżowymi, została skomponowana przez technologa żywności, Magdalenę Kuklik. Prawidłowo dobrane składniki, zbilansowane proporcje białka, tłuszczy i węglowodanów mają odżywić organizm i napełnić nas energią. Dzięki chrupiącym płatkom kukurydzianym oraz ryżowym, jaglanym i gryczanym, mieszanka jest lekka i puszysta, a jeżyny, czarne porzeczki i egzotyczna miechunka nadają jej intensywnego owocowego smaku.

Dla osób, które same lubią decydować, co znajdzie się w ich miseczce musli, Mixit.pl daje możliwość komponowania własnej mieszanki. Wsród propozycji płatków i kasz znajdziemy kilka rodzajów bezglutenowych. Spośród dodatków niemal wszystkie nadają się dla bezglutenowców: cała gama suszonych i liofilizowanych owoców oraz orzechów.

Przykładowe musli dla osób na diecie bezglutenowej:

płatki ryżowe

płatki jaglane

płatki kukurydziane

płatki gryczane

owoce, np: jabłka, gruszki, banany

jagody Goi

rodzynki

siemię lniane

orzechy pekan

orzechy włoskie

mleko migdałowe

Mixit.pl to producent musli i kasz do indywidualnego komponowania. Na swojej stronie internetowej oferuje do wyboru ponad 90 składników – różne rodzaje kasz i płatków zbóż, bakalie, owoce liofilizowane i inne dodatki. Mogą z nich powstać mieszanki bezglutenowe, bez laktozy, niskocukrowe, czy np. bogate w błonnik. Dodatkowo oferuje gotowe miksy musli, kasz, suszonych owoców i orzeszków – również w kieszonkowych formatach.  

Skomponuj własną mieszankę musli, kasz i bakalii na Mixit.pl

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI