Nowość! Zielona dawka zdrowia–Jarmuż marki Eisberg

Newsy

W sezonie jesienno-zimowym, gdy zdecydowanie trudniej o świeże owoce i warzywa, warto szczególnie zadbać o urozmaicenie codziennej diety. Gotową porcję zdrowia stanowi bogaty w witaminy i mikroelementy Jarmuż marki Eisberg, który idealnie sprawdzi się podczas kulinarnych eksperymentów.

Jarmuż, należący do warzyw o najwyższej wartości odżywczej, to produkt który w ostatnich latach zyskał w Polsce potężne grono zwolenników, przestając pełnić rolę wyłącznie ozdoby półmiskówi talerzy. Fakt ten nie dziwi tym bardziej, że jego niebagatelne walory zdrowotne i kulinarne znane były już w starożytności. Wraz ze wzrostem świadomości w zakresie prawidłowego odżywianiaPolacy coraz chętniej korzystają z dobrodziejstw natury, wykorzystując częstowłaśnie jarmuż przy komponowaniu codziennego menu.Do czego sprawdzi się to oryginalne warzywo z rodziny kapustnych?Idealnie łączy się warzywami korzeniowymi, owocami morza, wieprzowiną, rybami, orzechami, boczniakami czy dziczyzną. Świetnie smakuje na surowo (po wycięciu twardszych łodyg) podany w formie pasków i dodany do sałatki z jabłkiem, migdałami oraz sokiem z cytryny. Jednak sposobów na przyrządzanie jarmużujest naprawdę wiele. Modną zdrową przekąską na współczesnych domówkach są np. chipsy z jarmużu, pieczone w piekarniku z odrobiną oliwy z chili i solą morską. Jarmuż z powodzeniem możemy także smażyć i blanszować, dodając następnie do naleśników, makaronu czy ciasta francuskiego. Z warzywa powstanie nietuzinkowe pesto, doskonale sprawdzi się też jako składnik zup. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się również zielone koktajle na bazie jarmużu, które dodają energii i poprawiają samopoczucie.

POLECAMY

Jarmuż marki Eisberg

Masa netto: 150 g

Cena: ok. 4.40 zł

 

Grupa Eisberg z siedzibą w Zurychu w Szwajcarii to jeden z liderów w  Europie i numer jedenw Szwajcarii i Europie Wschodniej w zakresie produkcji świeżych sałatek typu convenience, warzyw i owoców.

Firma posiada trzy zakłady produkcyjne w Szwajcarii, po jednym w Polsce, Rumunii i na Węgrzech. Zakład zlokalizowany w Legnicy zaopatruje partnerów handlowych w kraju, ale także w Niemczech, Czechach i na Słowacji. Klientami Eisberg Polska są największe sieci handlowe oraz gastronomiczne.

www.eisberg.pl

 

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI