Nowość Aliness Witamina C QUALI C; czyli wielokierunkowe działanie na organizm !

Polecamy

WITAMINA C (kwas L-askorbinowy) bierze udział w wielu procesach metabolicznych zachodzących w organizmie. Uczestniczy w przemianie węglowodanów, białek i tłuszczów oraz syntezie hemoglobiny, erytrocytów i niektórych hormonów. Odgrywa istotną rolę w procesie powstawania tkanki łącznej, która spaja tkanki organizmu i usprawnia transport składników pomiędzy nimi.

Stymuluje syntezę kolagenu, wpływając na szybkość gojenia się ran i złamań. Jako silny przeciwutleniacz, chroni organizm przed wolnymi rodnikami i zmniejsza uszkodzenia komórek powstałe w wyniku chorób i procesów starzenia. Ponadto obniża ciśnienie krwi oraz reguluje stężenie glukozy we krwi. Wpływa również na syntezę i przemianę cholesterolu, obniżając poziom złego cholesterolu i podwyższając poziom dobrego, a także hamuje jego odkładanie się w ścianach naczyń krwionośnych. Poprzez wzrost produkcji prostaglandyn, obniża ryzyko zachorowań na choroby serca i miażdżycę; zmniejsza ryzyko wystąpienia udaru. Regularne spożywanie pokarmów bogatych w witaminę C zapobiega nowotworom, zwłaszcza jelita grubego, żołądka i przełyku. Kwas L-askorbinowy łagodzi reakcje alergiczne i zwiększa przyswajanie żelaza, zapobiegając niedokrwistości. Wspomaga układ odpornościowy, uszczelniając naczynia krwionośne, dzięki czemu choroba ma łagodniejszy przebieg.

Zapotrzebowanie na witaminę C :

Organizm ludzki nie wytwarza witaminy C, w związku z czym musimy ją dostarczać z pożywieniem lub w postaci suplementów diety. Według różnych źródeł dzienne zapotrzebowanie na witaminę C wynosi: 40-50 mg u dzieci, 75 mg u kobiet i 90 mg u mężczyzn. Jednak w przypadku zwiększonego zapotrzebowania, dorosła osoba może przyjmować nawet 1000 mg kwasu askorbinowego dziennie. Zwiększone zapotrzebowanie na witaminę C występuje podczas przeziębienia, zakażenia, przy trudno gojących się ranach, chorobach serca, nerek i wątroby, po ciężkim wysiłku fizycznym, przewlekłym stresie, a także u palaczy i alkoholików. Osoby przyjmujące niektóre leki (kwas acetylosalicylowy, barbiturany, sulfonamidy i tetracykliny) powinny również przyjmować preparaty zawierające witaminę C. Objawy niedoboru kwasu L-askorbinowego to m. in.: bóle reumatyczne, brak apetytu, osłabienie i senność, krwawienie dziąseł, zapalenie błony śluzowej jamy ustnej i zębodołów.

POLECAMY

Jest nam niezmiernie miło zaprezentować kolejną Nowość Aliness: Witaminę C Quali®-C w formie proszku.

- Quali®-C to jedyna opatentowana postać witaminy C na rynku europejskim.

- Quali®-C to jedyna witamina C w postaci kwasu L-askorbinowego produkowana w Europie, a dokładnie w Szkocji.

- Quali®-C to również wysoka jakość farmaceutyczna, wysoka czystość oraz powtarzalne parametry każdej serii produktu, kontrolowane, mierzone i badane na każdym etapie wytwarzania.

- Quali®-C polecany jest dla dzieci.

- Quali®-C zalecana dla wegan, wegetarian oraz laktowegetarian.

Nasza witamina C Quali®-C spełnia wymogi CLEAN LABEL – nie zawiera sztucznych i technologicznych dodatków, barwników oraz konserwantów.

Prawoskrętna, lewoskrętna czy naturalna?

Ostatnio w internecie pojawiają się różne informacje na temat wyższości lewoskrętnej witaminy C nad innymi formami. Wyjaśnijmy: prawoskrętna forma witaminy C nie istnieje, w odróżnieniu od kwasu askorbinowego, który występuje zarówno w formie prawo- jak i lewoskrętnej. (Lewoskrętność i prawoskrętność to cechy cząstek chemicznych mające związek z kierunkiem skręcania światła spolaryzowanego.) Miano witaminy i działanie biologiczne ma tylko lewoskrętny kwas askorbinowy (kwas L-askorbinowy), czyli witamina C. Prawoskrętny kwas askorbinowy wykorzystywany jest jedynie do analiz chemicznych i nie można go kupić w aptece.
Wszystkie preparaty dostępne w aptece zawierają taką samą formę witaminy C, czyli kwas L-askorbinowy. W aptekach dostępne są preparaty zawierające od 100 mg do 1000 mg witaminy C w postaci tabletek powlekanych, musujących i kapsułek o przedłużonym uwalnianiu (500 mg). Występują również formy przeznaczone dla dzieci – krople, żelki i lizaki. Bardzo często w preparatach zawierających witaminę C występuje rutozyd – flawonoid wpływający na funkcjonowanie naczyń krwionośnych, wzmacniający działanie witaminy.
Wyróżniamy witaminę C syntetyczną i naturalną. Większość preparatów dostępnych w aptece zawiera syntetyczny kwas L-askorbinowy. Spośród naturalnych źródeł najbardziej znana jest acerola, dostępna w postaci tabletek, proszku czy naturalnych soków. Do naturalnych źródeł witaminy C zaliczyć można również czarną porzeczkę, dziką różę, rokitnik, czerwoną paprykę oraz natkę pietruszki wyjasnia Prodcuent suplemnetów Aliness - Konrad Malitka.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI