Najlepsza na upał - własnoręcznie przygotowana lemoniada!

Edukacja żywieniowa

I tu paradoksalnie, gasząc uczucie pragnienia, bardziej sobie szkodzimy niż pomagamy. Bowiem słodkie, często sztucznie barwione napoje nie nawadniają a odwadniają organizm! Dlatego uczucie pragnienia za chwilę powróci.

Jeśli już jesteś fanem napojów a nie zwykłej wody, polecamy przygotowanie go samemu w domu ze znanych i zdrowych składników. Domowe lemoniady to lepsza alternatywa dla wody niż kolorowe sklepowe propozycje.

POLECAMY

Poniżej nasze propozycje na 1 porcję lemoniady, zwiększając ilośc składników, przygotujesz jednorazowo więcej porcji. Lemoniadę można przetrzymywać w lodówce kilka godzin. Tak podane zachwycą smakiem ale i wyglądem :)

Lemoniada bazyliowo-cytrynowa

0,5 l wody Jantar

2 cytryny

garść listków bazylii 

opcjonalnie: 1 płaska łyżeczka brązowego cukru

Cytryny sparzyć, obrać ze skórki, pokroić w małe kawałki i wraz z bazylią  i 3 łyżkami wody zblendować. Masę przelać do wysokiej szklanki i zalać resztą wody. Można wrzucić kilka kostek lodu.

Lemoniada truskawkowo-limonkowa

0,5 l wody Jantar

3-4 truskawki

1 limonka

opcjonalnie: 1 płaska łyżeczka brązowego cukru

Truskawki umyć, pozbawić szypułek. Limonkę sparzyć wodą. Połowę pokroić na plasterki z drugiej połowy wycisnąć sok.

1 truskawkę rozgnieść z cukrem i sokiem z limonki

Pozostałe truskawki oraz plasterki limonki nadziać na słomkę lub drewniany patyczek. W wysokiej szklance lub butelce umieścić słomkę z owocami, dodać masę truskawkowo limonkową i zalać całość wodą.

Lemoniada miętowo-borówkowa

0,5 l wody Jantar

garść borówek amerykańskich

garść świeżych listków mięty

opcjonalnie: 1 płaska łyżeczka brązowego cukru

Borówki umyć.

Kilka borówek rozetrzeć z cukrem i kilkoma listkami mięty.

Pozostałe borówki nadziać na słomkę lub drewniany patyczek. W wysokiej szklance lub butelce umieścić słomkę z owocami, dodać masę borówkowo-miętową oraz pozostałe listki mięty i zalać całość wodą.

 

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI