Dołącz do czytelników
Brak wyników

Zapobieganie chorobom

19 kwietnia 2018

Musli od Mixit.pl wśród najlepszych płatków w Polsce

0 625

- Zawsze przykładaliśmy dużą wagę, aby płatki, bakalie, orzechy i inne dodatki do musli pochodziły z najlepszych upraw. Jest to szczególnie ważne dla naszych klientów, którzy mogą sami komponować własne mieszanki musli na Mixit.pl. Udowodniliśmy tym samym, to w co wierzymy: że każdy producent może być wiarygodny i mieć doskonałą jakość – mówi Tomasz Kępa z Mixit.pl

Pozostałe przebadane płatki miały od 3 do 12 pozostałości pestycydów w swoim składzie. Od cukru i innych substancji słodzących wolnych okazało się tylko 31 rodzajów płatków. Natomiast aż 80 rodzajów posiada jedną lub dwie substancje słodzące, kolejnych 86 - trzy i więcej, a w czterech z analizowanych produktów znalazło się aż 7 różnych tego typu środków. Wyłonienie „czystej” dziesiątki spośród 197 rodzajów, czyli niemal wszystkich płatków, musli i corn flakesów dostępnych w Polskich sklepach, daje świadomym konsumentom pewność, że spożywając je nie szkodzą swojemu zdrowiu. 8 z 10 najlepszych płatków to produkty marek ekologicznych, również tych z odpowiednimi certyfikatami.

POLECAMY

- Świadomość tego co mamy na talerzach każdego dnia jest kluczowa w ochronie zdrowia i taki cel postawił przed sobą organizator badań płatków. Jako marka, która specjalizuje się w specjalnych potrzebach żywieniowych, postawiliśmy sobie wysoki cel, aby nasze musli było naprawdę najlepszej jakości. Na szali leży przecież zdrowie i dobre samopoczucie nie tylko diabetyków, czy osób, które nie jedzą białka lub glutenu, ale każdego, kto sięga po naszą mieszankę Do kąpielówek! lub każdą inną - mówi Tomasz Kępa.

Obecność cukru i innych substancji słodzących to główny i powszechny problem we współczesnym jedzeniu, który jednak można łatwo i szybko zidentyfikować czytając etykiety na produktach. Wykrycie obecności pestycydów to już skomplikowana sprawa. Można to zrobić wyłącznie poprzez badania laboratoryjne. Takie badania w Polsce prowadzone są wyrywkowo na ok. 3 tys. próbek z terenu całej Polski, pobieranych z około 40 głównych rodzajów upraw. Produkty z przekroczonymi normami pozostałości pestycydów wycofuje się z rynku, jest to jednak mała część tego, co znajduje się na sklepowych półkach. Takie działanie nie chroni w pełni konsumentów przed skutkami spożywania zanieczyszczonego w ten sposób jedzenia.

Pestycydy, które służą do ochrony roślin i produkowanej żywności przed szkodnikami, grzybami i chwastami, wnikają w żywność, którą potem kupujemy i jemy. W organizmach żywych mogą się kumulować i zatruwać je od środka. W ten sposób działają nie tylko na owady, w tym pszczoły, które na ogromnych plantacjach (przykład USA) wymierają masowo, ale też na człowieka. Powodują wiele chorób cywilizacyjnych, które wymagają wieloletniego leczenia lub są nieuleczalne.

Mixit.pl to producent musli i kasz do indywidualnego komponowania. Na swojej stronie internetowej oferuje do wyboru ponad 90 składników – różne rodzaje kasz i płatków zbóż, bakalie, owoce liofilizowane i inne dodatki. Mogą z nich powstać mieszanki bezglutenowe, bez laktozy, niskocukrowe, czy np. bogate w błonnik. Dodatkowo oferuje gotowe miksy musli, kasz, suszonych owoców i orzeszków – również w kieszonkowych formatach.  

Skomponuj własną mieszankę musli, kasz i bakalii na Mixit.pl

Przypisy