Letnie orzeźwienie z marką Czas na Herbatę

Newsy

 

Letnie orzeźwienie z marką Czas na Herbatę

POLECAMY

 

Pyszna, aromatyczna herbata dobrze smakuje zarówno na ciepło, jaki na zimno. Drugi wariant szczególnie chętnie wybierany jest w sezonie wakacyjnym, gdy upał i gorąco dają się we znaki. Marka Czas na Herbatę prezentuje wyjątkowe, herbaciane propozycje, idealne do przygotowania nie tylko klasycznych, ale i równieżorzeźwiających, mrożonych napojów.

 

Herbata Inspiracja w letnim wydaniu

Fot. Czas na Herbatę

Czarna, biała, zielona czy owocowa – każdy z nas ma swoją ulubioną herbatę. Kiedy jednak nadchodzi lato, często rezygnujemy z ciepłych napojów i zastępujemy je chłodniejszymi zamiennikami. Okazuje się, że wcale nie trzeba tego robić, bo gorąca herbata doskonale gasi pragnienie podczas upałów. Wiedzą o tym najlepiej mieszkańcy południowych rejonów Europy oraz Bliskiego Wschodu. W sezonie letnim warto zatem sięgnąć po znakomite, aromatyczne kompozycje w wakacyjnych klimatach odmarki Czas na Herbatę, m.in.fantastycznie owocowąTutti Frutti,łączącą w sobie smaki egzotyki
i polskich, letnich ogrodów czyInspirację, kryjącą w sobie zieloną herbatę Gunpowder, duże kawałki malin, soczyste cząstki jabłka oraz płatki słonecznika. Miłośnikom oryginalnych połączeń smakowych do gustu przypadnie
z pewnością propozycja o nazwie Dolce Vita, w skład której wchodzi wyjątkowa herbata Oolong z dodatkiem mango, cytryny, kwiatu opuncji i trawy cytrynowej. Jej niezwykły, bogaty aromat przywodzi na myśl azjatyckie podróże, dzięki czemu nawet lato w mieście zyska odrobinę urlopowego charakteru.

Wybierając którąkolwiek zwyjątkowych kompozycji marki Czas na Herbatę, warto pamiętać, że przygotowany z niej napójdoskonale smakuje również na zimno. W tym celu należy zaparzyć ulubioną herbatę i schłodzić ją w lodówce. Dla wzbogacenia doznań smakowych można pokusić się
o urozmaicenie napoju świeżymi kawałkami owoców.

Dla spragnionych orzeźwienia i smacznych inspiracji poniżej podajemy kilka sprawdzonych przepisów.

Przepisy:

1.Przepis na bazie kompozycjiINSPIRACJA

Składniki: herbata zielona INSPIRACJA, mrożone lub świeże maliny, jabłko, miód, kostki lodu.

Przygotowanie: zaparz 1-1,5 łyżeczki herbaty w 200 ml wody. Według uznania dodaj miód i odstaw do schłodzenia. Dodaj maliny, plastry jabłka oraz kostki lodu. Na końcu udekoruj listkiem mięty

2.Przepis na bazie kompozycji TUTTI FRUTTI

Składniki: herbata owocowa TUTTI FRUTTI, mrożone lub świeże maliny i borówki, syrop malinowy lub miód, kostki lodu.

Przygotowanie: zaparz 2-3 łyżeczki herbaty w 200 ml wody, według uznania dodaj syrop malinowy lub miód i odstaw do schłodzenia. Dodaj maliny, borówki oraz kostki lodu.

3.Przepis na bazie kompozycji DOLCE VITA

Składniki:herbata turkusowa DOLCE VITA, dojrzałe mango, plastry cytryny, miód, kostki lodu.

Przygotowanie: zaparz 1-1,5 łyżeczki herbaty w 200 ml wody, według uznania dodaj miód i odstaw do schłodzenia. Mango pokrój w kostkę i włóż na ten czas do zamrażarki. Następnie dodaj je do herbaty wraz z plastrem cytryny i kostkami lodu.

4. MAMMA MIA

Składniki: herbata biała MAMMA MIA, mrożone lub świeże truskawki, syrop malinowy lub miód, kostki lodu.

Przygotowanie: zaparz 1-1,5 łyżeczki herbaty w 200 ml wody, dodaj syrop malinowy lub miód i odstaw do schłodzenia. Dodaj dużą ilość truskawek oraz kostki lodu. Na końcu udekoruj listkiem mięty.

5. MALINOWA RAPSODIA

Składniki: herbata owocowa MALINOWA RAPSODIA, świeże lub mrożone borówki, plastry limonki, syrop żurawinowy, kostki lodu.

Przygotowanie: zaparz 2-3 łyżeczki herbaty w 200 ml wody, według uznania dodaj syrop i odstaw do schłodzenia. Dodaj do tego borówki, limonkę i kostki lodu.Dodaj do herbaty borówki, plastry limonki oraz kostki lodu. Na końcu udekoruj listkiem mięty

6. EARL GREY

Składniki: herbata czarna EARL GREY,  plastry pomarańczy, miód, kostki lodu..

Przygotowanie: zaparz 1-1,5 łyżeczki herbaty w 200 ml wody, według uznania dodaj miód i odstaw do schłodzenia. Następnie dodaj plastry pomarańczy i kostki lodu. Na końcu udekoruj liskiem świeżej mięty.

7. WELLNESS & SPA

Składniki:kompozycja WELLNESS&SPA, plastry ogórka, limonki i/lub cytryny, syrop z czarnego bzu, kostki lodu.

Przygotowanie: zaparz 1-1,5 łyżeczki herbaty w 200 ml wody. Według uznania dodaj syrop i odstaw do schłodzenia. Plastry ogórka włóż na ten czas do zamrażarki, a następnie dołóż je wraz z plastrami limonki i kostkami lodu do herbaty i udekoruj listkami melisy.

 

 

Smacznego!

 

„Tutti Frutti”

Cena: 11,16 zł/50 g

„Mama Mia”

Cena: 19,95 zł/50g

„Inspiracja”

Cena: 11,45 zł/50g

„Dolce Vita”

Cena: 14,95 zł/50 g

„Malinowa Rapsodia”

Cena: 11,16 zł/50g

„Earl Grey”

Cena: 10,45 zł/50g

„Wellness & SPA

Cena: 10,45 zł/50g

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Progressive to firma, która istnieje na rynku od 1997 r. i jest właścicielem marki CZAS NA HERBATĘ. Od początku swojej działalności specjalizuje się w imporcie, produkcji oraz sprzedaży herbat wysokogatunkowych, a także akcesoriów do jej parzenia i przechowywania. W ofercie znajdują się herbaty czarne, zielone, białe, czerwone, kwitnące, autorskie oraz kompozycje owocowe. W ofercie znajdują się najwyższej jakości herbaty, a także kawy z wszystkich zakątków świata oraz zioła. Sprzedaż prowadzona jest za pośrednictwem sieci sklepów stacjonarnych w całej Polsce (33 salony firmowe, 23 sklepy franchisowe oraz 64 punkty partnerskie) oraz sklepu internetowego www.czasnaherbate.net.

 

Progressive Agata Szurlej

ul. Sosnowiecka 5

52-008 Wrocław

tel.: 71 340 04 23

e-mail: biuro@herbata.net

www.czasnaherbate.net

//www.facebook.com/czasnaherbate

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI