Książka „Otwarte serca" już niebawem w prenumeracie Food Forum

Newsy

Książka autorstwa Agnieszki Sochar i Tomasza Delmaczyńskiego to kompendium z zakresu budowania zdrowej relacji w związku. Oparta na metodach mindfulness, psychoterapii, filozofii wschodu, medytacji procesu tworzenia.

POLECAMY

Książka składa się z 70 ćwiczeń, podzielonych na dwa rozdziały.

Pierwszy skupia się na pracy wewnętrznej, która polega na medytacjach, praktyce mindfulness oraz ćwiczeniach pomagających skupić się na sercu i odejść z perspektywy intelektualnej. W ten sposób prowadzimy człowieka do lepszego zrozumienia swojej natury oraz większej gotowości do pracy nad swoim związkiem.

Drugi rozdział to ćwiczenia i zdania pomagające zbudować zdrową relację z partnerem, koncentrując się na dogłębnym zrozumieniu, płynącym z serca i wzajemnej harmonii. Podchodzimy do relacji kobieta – mężczyzna jak do podstawowych energii w naszym życiu. W tej części partnerzy poprzez doświadczenia poznają się na głębokim poziomie. Aspekt duchowy jest urozmaicony ćwiczeniami, które są skuteczne i wykorzystywane w terapii par. Dotyczą one obszarów: poznania siebie i partnera, umiejętności niezbędnych do zbudowania relacji oraz współtworzenia, aż po patrzenie z poziomu serca.

Książka jest też wzbogacona wywiadem z parą, która poradziła sobie z licznymi trudnościami dzięki głębokiej pracy nad sobą. Dodatkowo znajdują się pytania pozwalające czytelnikowi przyjrzeć się swojej relacji. Pytania te mogę być z powodzeniem stosowane dla dobra klientów czy pacjentów.

Jest to podręcznik dla terapeutów każdego typu. Wierzymy, że dzięki niemu ludzie niepracujący stricte w psychologii mogą poszerzyć zakres ćwiczeń dla swoich pacjentów. Terapeuci polecają też tę książkę swoim klientom, którzy mają problem w relacjach z samym sobą lub swoim partnerem.

Książka jest dostępna na www.sochar.pl

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI