Dołącz do czytelników
Brak wyników

Kinga Pienińska po raz kolejny zdobywcą Superior Taste Award

Artykuł | 27 czerwca 2019 |
0 366

Marka naturalnej wody mineralnej Kinga Pienińska po raz kolejny została nagrodzona w prestiżowym plebiscycie Superior Taste Award, w tym roku zdobywając odznaczenia aż w trzech kategoriach. Doceniona przez niezależnych ekspertów za niepowtarzalny smak, uzyskała najwyższą notę – trzy złote gwiazdki – za wodę niegazowaną. Lekko gazowaną i gazowaną wodę mineralną marki odznaczono dwiema złotymi gwiazdkami. To kolejne wyróżnienie, przyznane Kindze Pienińskiej przez międzynarodowe jury International Taste Institute z Brukseli.

POLECAMY

Superior Taste Award jest wyjątkową nagrodą, przyznawaną przez ekspertów świata gastronomii. Jury złożone z 200 niezależnych szefów kuchni i sommelierów, pochodzących z ponad 20 krajów Europy, starannie ocenia produkty, sprawdzane w konkursie pod kątem 5 kryteriów: wyglądu, zapachu, smaku, tekstury oraz ogólnych wrażeń zmysłowych. Artykuły spożywcze, które uzyskały notę całkowitą pomiędzy 80% a 90% są odznaczane dwoma złotymi gwiazdkami. Najwyżej ocenionym (których ogólny wynik przekroczył 90%) jury przyznaje trzy złote gwiazdki.

„W środowisku gastronomicznym gwiazdki przyznawane w konkursie Superior Taste Award uchodzą za porównywalne do 3-gwiazdkowej skali oceny według słynnego przewodnika Michelin. Takie wyróżnienie dla Kingi Pienińskiej w kategorii wód niegazowanych pokazuje jak wysoko cenią ją europejscy znawcy sztuki kulinarnej” – mówi Monika Bielka-Vescovi, ekspert z zakresu sztuki sommelierskiej w Polsce.

Naturalna woda Kinga Pienińska została doceniona za swój delikatny i niepowtarzalny smak. „Podana do posiłku wydobywa aromatyczne walory dań  i odświeża kubki smakowe. Dzięki niezwykłej delikatności, subtelnie podkreśla smak potraw i win, nie dominując ich” – podkreśla sommelierka. Kingę Pienińską charakteryzuje średni poziom zmineralizowania, uzyskany dzięki budowie geologicznej Pienin, która działa jak naturalny filtr, zachowując krystaliczną czystość produktu, docenioną również przez Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Wyróżniona przez Instytut Certyfikatem, jest odpowiednim wyborem tak dla dzieci, jaki i seniorów.

Kinga Pienińska jest dostępna w trzech wariantach: wody niegazowanej, gazowanej i naturalnej, czyli lekko gazowanej. Można ją spotkać w kawiarni i restauracji, gdzie w szklanych butelkach występuje w formacie 0,33 i 0,7 l. Na sklepowych półkach Kingę Pienińską znajdziemy w standardowych opakowanych o pojemnościach 0,5 i 1,5 l w trzech wariantach, a także 0,7 l, jako Kingę Pienińską SPORT, oraz w zielonym szkle w wersji gazowanej i niegazowanej w butelkach na 0,33 i 0,7 l.

Tegoroczna nagroda to kolejny raz, gdy eksperci zrzeszeni w International Taste Institute dostrzegli wyjątkowość naszej wody. W 2017 roku Kinga Pienińska również uzyskała najwyższą notę za wodę niegazowaną oraz dwie gwiazdki za naturalną. Przyznane w tym roku nagrody dla każdego z oferowanych przez nas wariantów wody, w tym gazowanej, potwierdzają jakość całego naszego portfolio” – mówi Kamila Rybikowska, rzecznik prasowy marki Kinga Pienińska.

Marka od lat jest zauważana w wielu konkursach jakości i może poszczycić się takimi nagrodami, jak: „Laur Konsumenta”, „Najlepsze w Polsce”, „Dobra Marka”, certyfikatem programu „Doceń polskie” oraz złotym godłem w programie „Najwyższa Jakość Quality I”, czy tytułem Superbrands Polska Marka 2018.

 

Przypisy