Jesteśmy tym, co jemy - Dieta Życia źródłem młodości i zdrowia

Newsy

To, co kładziemy na talerzu na wpływ nie tylko na nasz wygląd i samopoczucie, ale też na funkcjonowanie całego organizmu. Dla zachowania zdrowia warto włączyć do diety organiczne warzywa, pełnoziarniste węglowodany i wartościowe białka, a wystrzegać się żywności przetworzonej. Dieta Życia – inaczej dieta niełączenia - opracowana w kompleksie Manor House SPA łączy różne, uzupełniające się i zdrowe style odżywiania:

- Dietę Diamondów

POLECAMY

- Dietę lamów tybetańskich

- Biogenikę

- Dietę sekwencyjną

- Chronobiologię Dietę paleo

- Dietę z indeksem glikemicznym

- Dietę zgodnej z grupą krwi

Według zasad „Diety Życia” ważne jest nie tylko co jemy, ale też w jakiej kolejności i porze dnia, w jakiej ilości i zestawieniach (nie łączymy pokarmów białkowych z węglowodanowymi). W hotelowej restauracji Manor House SPA karta z autorską Dietą Życia została przygotowana z podziałem na przekąski, zupy, dania główne, desery i sałaty - tak istotne w tej metodzie odżywiania.

„Pożywienie zapewnia niezbędne składniki  odżywcze i energię potrzebną do życia. Dieta oddziałuje nie tylko na ciało (skóra i cera odzwierciedla to, co zjadamy i wypijamy), ale też umysł (wpływa na procesy chemiczne zachodzące w naszym organizmie) i nasze emocje (dzieci karmione piersią uczą się łączyć dobre odżywienie z uczuciami, ciepłem miłością bliskością i poczuciem bezpieczeństwa). Dieta bogata w składniki odżywcze przekłada także się na kondycję fizyczną i aktywność seksualną. Zdrowo się odżywiając będziemy też lepiej radzić sobie ze stresem. Ponadto od przyzwyczajeń żywieniowych zależy nasza sprawność intelektualna - i to niezależnie od wieku, kreatywność oraz siły witalne przekładające się na życiową aktywność” – mówi Grażyna Wrona, autorka Diety Życia. „To nie przypadek, że opracowaliśmy autorską Dietę Życia. Patrzymy na organizm całościowo, dlatego tak dużą wagę przykładamy do terapii usprawniających przepływ energii w ciele człowieka oraz edukowania „jak zdrowo żyć”. Proponowane przez nas naturalne metody pomagają osiągnąć naszym gościom tak pożądaną w holistycznej wizji świata harmonię i pobudzić cud ludzkiego organizmu – jego zdolność do autoregeneracji. Mądra dieta jest kluczową częścią stylu życia, który propagujemy” – dodaje Prezes kompleksu Manor House SPA.

Ważnym krokiem w stronę zdrowego odżywiania jest przestrzeganie diety zgodnej z grupą krwi, bowiem to ona decyduje o rodzaju metabolizmu i zapotrzebowaniu organizmu na substancje odżywcze. Dla osób z typem A najbardziej korzystna jest dieta wegetariańska. Osoby
z grupą krwi B powinny unikać drobiu, wołowiny i wieprzowiny. Osoby posiadające grupę krwi AB powinny zrezygnować z mięsa drobiowego, wołowiny i wieprzowiny, na rzecz owoców morza, tofu i produktów mlecznych. Grupa krwi 0 potrzebuje czerwonego mięsa (wołowina, baranina, dziczyzna).

„Dieta Życia” z szerokim wyborem potraw białkowych, węglowodanowych i neutralnych budzi ciekawość gości Manor House SPA. Z kolei rozbudowana karta wegańska ze smakowitymi i często zaskakującymi połączeniami, od lat ma swoich sympatyków. Jest też doceniana przez specjalistów. Hotel Manor House SPA przez 5 kolejnych lat otrzymuje! znak jakości V, który oznacza produkt odpowiedni dla wegan. Tegoroczny  certyfikat został przyznany za prowadzenie hotelu Manor House SPA, a w szczególności za bufet śniadaniowy i restaurację z menu dla wegan oraz firmowe wegańskie zabiegi na twarz, biust i ciało.

Zdrowa kuchnia jest  jedną z prozdrowotnych propozycji Manor House SPA. Jako hotel bez dzieci, przyjazny weganom i alergikom, z najlepszym Health & Antiaging SPA w Polsce jest prawdziwą enklawą spokoju. Jest znany z bezchlorowego basenu, koncertów na gongi i misy tybetańskie, kąpieli ofuro w wysokich wannach (również dla dwojga) oraz terapii energetycznych w Gabinetach Bioodnowy. Rozległy, zabytkowy park przepełnia pozytywna energia natury, odczuwalna zwłaszcza w Ogrodzie Medytacji z Kamiennym Kręgiem Mocy, Piramidą Horusa i Ogrodem Zen. Holistyczna aura kompleksu w mazowieckich Chlewiskach, zwanego Polskim Centrum Biowitalności, sprzyja przywróceniu sił witalnych organizmu.

Więcej na ten temat: www.manorhouse.pl/dania-diety-nielaczenia.php

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI