JAPOŃSKIE MAKARONY Nowości od House of Asia

Newsy

W Polsce dużym zainteresowaniem cieszy się kuchnia japońska. Najczęściej spotykane jest oczywiście sushi, ale rośnie popularność innych dań z Kraju Kwitnącej Wiśni np. zupy Ramen. Japońskie potrawy chcemy jeść nie tylko w restauracjach, ale też przyrządzać w domu. W odpowiedzi na coraz większe zainteresowanie Polaków kuchnią japońską marka House of Asia wprowadziła do swojej oferty aż trzy nowości: Makaron Ramen, Makaron Udon i Makaron Soba.

Azjatyckie produkty spożywcze cieszą się w Polsce dużą i ciągle rosnącą popularnością. Coraz więcej osób decyduje się przygotowywać w domu egzotyczne dania. Dlatego marka House of Asia rozwijając ofertę produktów kuchni japońskiej wprowadziła do sprzedaży trzy nowości: Makaron Ramen (cena sugerowana 7,99 zł), Makaron Udon (cena sugerowana 7,99 zł) i Makaron Soba (cena sugerowana 7,99 zł).

POLECAMY

Makaron Ramen to cienki makaron pszenny. Jest nieodzownym składnikiem zupy Ramen, która, obok sushi, jest najpopularniejszą w Polsce japońską potrawą. Lekko słone wywary z mięsa, ryb, warzyw, grzybów podbijają smak makaronu Ramen. Powinien być ugotowany al dente, ponieważ po dodaniu do gorącego wywaru jeszcze się dogotuje.

Makaron Udon, podobnie jak Ramen, jest robiony z pszenicy, ale różni się grubością. Świetnie sprawdza się w ciepłych zupach np. z miso, tofu, wakame i tempurą oraz w daniach smażonych, ale jest pyszny także na zimno.

Cienki i długi Makaron Soba jest wytwarzany z mąki pszennej i mąki gryczanej, tej ostatniej zawdzięcza charakterystyczną orzechową nutę. W Japonii jest podawany latem na zimno, a zimą na ciepło. Na zimno można zrobić z niego prostą sałatkę z dodatkiem alg morskich i sosu sojowego. Na ciepło jest serwowany w bulionach, daniach smażonych, ze smażonymi w tempurze owocami morza lub warzywami.

                      

Nowe makarony marki House of Asia mają wszechstronne zastosowanie w daniach kuchni japońskiej, ale świetnie sprawdzą się też w potrawach innych kuchni np. w polskim rosole, czy zupie pomidorowej.

Makaron Ramen, House of Asia, cena 7,99 zł

Makaron Udon, House of Asia, cena 7,99 zł

Makaron Soba, House of Asia, cena 7,99 zł

 

Po więcej ciekawych informacji o kuchni azjatyckiej zapraszamy na www.houseofasia.pl

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI