Jak wytrwać w noworocznych postanowieniach?

Polecamy

Początek nowego roku to moment, w którym siłownie i kluby fitness przeżywają prawdziwe oblężenie.

Jak podaje portal money.pl w styczniu klientów przybywa nawet o 150%[1]. Niestety zapał nowych osób szybko mija. Co zrobić by wytrwać i nie poddawać się rezygnacji?

Pośród postanowień noworocznych dominują te związane ze zdrowiem i aktywnością fizyczną. Stąd tak wielki styczniowy boom na siłownie. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez SW Research, w nowym roku aż 87% ankietowanych planuje zacząć dbać o formę, a 86% chce wdrożyć bardziej zbilansowaną dietę. Niestety, wg CEBOS, tylko niespełna 10% z nas zrealizuje swoje plany. Krytycznym momentem jest połowa stycznia. Co zrobić by uniknąć zniechęcenia?

POLECAMY

Zasada małych kroków

Przede wszystkim trzeba uzbroić się w cierpliwość i nie oczekiwać spektakularnych rezultatów z dnia na dzień. Skuteczny trening wymaga czasu, regularności i ćwiczeń dostosowanych do obecnej kondycji. Dlatego warto stawiać sobie realne cele, a ich realizację dzielić na mniejsze etapy. Zwłaszcza gdy do aktywności wracamy po dłuższej przerwie. Wtedy te bardziej wymagające ćwiczenia lepiej wprowadzać stopniowo.

Woda najlepszym przyjacielem sportowca

Pamiętajmy, że podczas gimnastyki tracimy nie tylko kalorie. W takcie wysiłku zapotrzebowanie na wodę gwałtownie wzrasta. Niestety, pijąc wyłącznie wtedy, gdy odczuwamy pragnienie możemy ulec odwodnieniu, które obniża wydolność tlenową i umysłową. Z tego powodu zmęczenie i dyskomfort, związany z intensywnym ruchem, przychodzą szybciej. Odpowiedni poziom nawodnienia organizmu jest niezbędny, by ćwiczenia były bezpieczne i efektywne. Dlatego ilość i częstotliwość wypijanych płynów dostosowujmy do rodzaju i intensywności podejmowanych aktywności. Do zachowania równowagi elektrolitowej, zwłaszcza w przypadku treningów poniżej dwóch godzin, najlepiej sprawdzi się woda mineralna – pita często, ale małymi łyczkami: przed, w trakcie i po treningu. W tym celu najlepiej przygotować sobie zapas wody i sięgać po nią regularnie.

Wygodne nawadnianie

Doskonałym rozwiązaniem, nie tylko dla bywalców siłowni, będzie Kinga Pienińska SPORT - niegazowana woda mineralna o optymalnej dla osób aktywnych pojemności 700 ml. Dostępna w lekkiej i wygodnej butelce z praktycznym zamknięciem typu sport cap, Kinga Pienińska Sport sprawdzi się podczas biegu, na fitnessie i przy wielu innych okazjach. Kinga Pienińska jest doskonałym rozwiązaniem dla miłośników aktywności fizycznej, również ze względu na zbilansowaną zawartości minerałów.

Wydobywana w otulinie Pienińskiego Parku Narodowego z podziemnych, górskich źródeł, Kinga Pienińska jest wodą pierwotnie czystą. O jej walorach decyduje budowa geologiczna Pienin, która działa jak naturalny filtr. Posiada wyrazisty i orzeźwiający smak, wielokrotnie nagradzany tytułem Superior Taste Award przez grono światowej klasy szefów kuchni i sommelirów z International Taste Institute w Brukseli.

Sekret motywacji

By motywacja do kontynuowania noworocznych postanowień przetrwała dłużej niż podają statystyki przede wszystkim powinniśmy się zastanowić dlaczego je podejmujemy. Czy ze względu na modę, pragnienie osiągnięcia smukłej sylwetki, czy rzeczywiście chcemy zadbać o swoje zdrowie? Im poważniejszy dla nas jest powód, tym większe prawdopodobieństwo, że pomoże on nam przetrwać trudności i wysiłek związany z osiąganiem naszego celu i łatwiej pokonamy zniechęcenie.

 

[1]Money.pl, Krzysztof Janos „Wzrost sprzedaży nawet o 150 proc. Styczeń to dla nich czas żniw”, 02.01.2020, https://www.money.pl/gospodarka/wzrost-sprzedazy-nawet-o-150-proc-styczen-to-dla-nich-czas-zniw-6462618842486401a.html

 

O Kindze Pienińskiej:

Kinga Pienińska to naturalna woda mineralna klasy Premium, z ponad 170-letnią tradycją. Czerpana ze źródeł usytuowanych w otulinie Pienińskiego Parku Narodowego. W obrębie jednych z najczystszych gór Europy, o budowie geologicznej, działającej jak naturalny filtr. Z głębinowych źródeł Kinga Pienińska trafia wprost ze źródła do butelki, zachowując wszystkie walory stworzone przez naturę. Ze względu na swoją średnią mineralizację, skład oraz niskosodowość Kingę Pienińską może pić każdy konsument powyżej drugiego roku życia, bez ograniczeń zdrowotnych. Wyróżnia ją wyrazisty i orzeźwiający górski smak, za który woda otrzymała trzy złote gwiazdki Superior Taste Award 2019. To wyróżnienie przyznawane przez International Taste Institute w Brukseli – organizację, zrzeszającą niezależnych Szefów Kuchni i Sommelierów.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI