E-BOOK DLA PACJENTÓW Z IBS

Biuro Profilaktyki Zdrowotnej NFZ

Polecamy

Tak jak obiecaliśmy, przygotowaliśmy kolejne e-wydawnictwo dla pacjentów z chorobami przewlekłymi, tym razem zmyślą o osobach zmagających się z zespołem jelita nadwrażliwego (ang. irritable bowel syndrome, IBS) - jest to e-book „ŻYWIENIE W ZESPOLE JELITA NADWRAŻLIWEGO IBS - wyjaśnienia, porady, przepisy”

Zespół jelita nadwrażliwego (ang. irritable bowel syndrome, IBS) jest to choroba młodych dorosłych – co drugi chory zgłasza pierwsze objawy IBS przed 35. rokiem życia. Szacuje się, że w Europie IBS może występować u ok. 7% dorosłych, zaś w Polsce – u ok. 13%. IBS nieco częściej jest rozpoznawany u kobiet.

Nawet 80% osób z zespołem jelita nadwrażliwego wiąże występowanie objawów tej choroby z dietą. Modyfikując odpowiednio styl życia i sposób żywienia można osiągnąć złagodzenie, a niekiedy nawet ustąpienie dolegliwości na dłuższy czas, a tym samym poprawić komfort codziennego życia i samopoczucie.

POLECAMY

E-book terapeutyczny jest zamieszczony do bezpłatnego pobierania na Portalu Diety NFZ.

W części teoretycznej e-booka w zwięzły sposób przedstawiono podstawowe dane na temat choroby, jej rozpoznawania, leczenia oraz łagodzenia objawów. Zaprezentowano także informacje o strategiach żywieniowych, które mogą być pomocne w zespole jelita nadwrażliwego. W części praktycznej zaś znalazły się pomysły na potrawy, które mogą stanowić element żywienia osoby z IBS, a w połączeniu z wiedzą teoretyczną – mogą być źródłem inspiracji do komponowania własnych posiłków.

Zapraszamy do pobierania naszych e-booków i jeśli to  możliwe prosimy o udostępnianie dalej.

https://diety.nfz.gov.pl/diety/materialy/dietoterapia-ebooki/

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI