Dołącz do czytelników
Brak wyników

Dni Otwartych Drzwi – Boguchwała 2017 z udziałem Grupy Cedrob

Artykuł | 22 czerwca 2017 |
0 363

Przedstawiciele Grupy Cedrob – Gobarto i Cedrob Pasze, wezmą udział w wydarzeniu Dni Otwartych Drzwi – Boguchwała 2017. Podczas spotkania Gobarto, producent mięsa, przybliży swoją najnowszą inicjatywę skierowaną do rolników – Program Gobarto 500. Impreza odbędzie 24 i 25 czerwca 2017 r. w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego.

W najbliższą sobotę oraz niedzielę w godzinach 8-16 odbędą się Dni Otwartych Drzwi – Boguchwała 2017 połączone z XIX Regionalną Wystawą Zwierząt Hodowlanych. Podczas tegorocznej odsłony imprezy nie zabraknie przedstawicieli Grupy Cedrob – Gobarto S.A. i Cedrob Pasze. Obaj producenci są istotnymi podmiotami na rynku rolno-spożywczym. Dla Cedrob Pasze będzie to doskonała okazja do przedstawienia oferty skupu skierowanej do lokalnych rolników, natomiast firma Gobarto zaprezentuje swoją nową inicjatywę – Program Gobarto 500. Jest to program integracji tuczu skierowany do hodowców trzody chlewnej, a jego celem jest zwiększenie konkurencyjności polskiego sektora mięsa wieprzowego wobec największych zagranicznych graczy.

Program będzie polegał na partnerskiej współpracy firmy Gobarto i rolnika w chowie trzody chlewnej. Jego głównym założeniem będzie wybudowanie na gruncie rolnika budynku inwentarskiego do 2000 szt. trzody chlewnej. Kooperacja będzie odbywać się przy kompleksowym wsparciu Gobarto. Prawidłowe żywienie zwierząt w Programie zapewni Cedrob Pasze, który dostarcza mieszanki paszowe dla wszystkich gatunków drobiu i trzody chlewnej oraz oferuje skup zbóż od rolników. Firma gwarantuje produkty najwyższej jakości wytwarzane w oparciu o najnowsze technologie. Szczegółowe informacje na temat Programu będzie można uzyskać na stoisku Gobarto, gdzie dla zwiedzających dostępni będą przedstawiciele i specjaliści Gobarto 500.

Gobarto S.A. to największa polska firma zajmująca się ubojem, rozbiorem i dystrybucją mięsa czerwonego (wieprzowiny, wołowiny oraz dziczyzny), hodowlą trzody, uprawą zbóż oraz innych produktów roślinnych. Producent słynie z wysokiej jakości produktów, a jego misją jest produkcja wysokiej jakości żywności zgodna z ideą „od pola do stołu”. Spółka jest częścią Grupy Kapitałowej Cedrob. Cedrob S.A. jest większościowym udziałowcem spółki i posiada 83,07% jej udziałów. Od 2002 r. GOBARTO S.A. (wcześniej PKM DUDA S.A.) jest spółką publiczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Dni Otwartych Drzwi to wydarzenie z blisko 50-letnią tradycją. Impreza na stałe wzrosła w pejzaż rolniczych wydarzeń wystawowych i cieszy się dużym zainteresowaniem rolników, hodowców, instytucji okołorolniczych oraz przedsiębiorców. Jest największą prezentacją możliwości i rozwiązań dla rodzimego rolnictwa w zakresie technologii produkcji rolniczej i hodowli zwierząt w województwie podkarpackim. 

Przypisy