Daj schronienie w swoim ogrodzie - domki dla ptaków lub owadów w ofercie Lidl Polska

Polecamy

Już od soboty, 3. września, w ofercie Lidl Polska znajdą się domki dla owadów lub ptaków w cenie jedynie 12,99 zł za sztukę. Owady zapylające, takie jak trzmiele, czy pszczoły murarki będą zapylały rośliny, a ptaki obecne w ogrodzie pomagają pozbywać się szkodników, np. mszyc i komarów. Domki to również wsparcie w przetrwaniu zimy, szczególnie dla ptactwa poszukującego w tym czasie schronienia i pożywienia oraz owadów, którym niezbędne jest do tego odpowiednie miejsce do zimowania.

 

Aby w naszym ogrodzie panowała równowaga pomagająca m.in. w procesie bujnego kwitnienia posadzonych lub zasianych tam roślin, powinniśmy wesprzeć dobroczynne owady. One natomiast swoją działalnością nie tylko mogą zwalczać szkodniki, ale również zapylają kwiaty. W okresie jesiennym szykują się one powoli do zimowego snu, a już teraz niektóre z nich poszukują dla siebie idealnych gniazd. Pszczoły murarki, trzmiele, czy biedronki dawniej znajdowały schronienie m.in. w słomianych strzechach, zakamarkach między cegłami lub piwnicach. Teraz jednak nasze idealnie wypielęgnowane domy nie pozwalają im na znajdowanie naturalnego schronienia. Ptaki z kolei szukają w naszym ogrodzie miejsca na złożenie jaj i wychowanie piskląt, jak również jesienią czy zimą poszukują miejsca do spokojnego snu. W ciągu roku będą one walczyły z uciążliwymi komarami i muchami. Dlatego już od soboty 3. września, w sklepach sieci Lidl Polska dostępne będą domki dla paków lub owadów zaopatrzone w haczyki do powieszenia na drzewie lub drewnianym elemencie ogrodu. Należy pamiętać, aby wieszać je odpowiednio wysoko, w miejscu niedostępnym dla drapieżników, takich jak np. koty czy inne zwierzęta zamieszkujące nasz ogród. Dzięki temu nie będziemy narażać naszych dobroczynnych lokatorów na niebezpieczeństwo i stres, co przyczyni się do częstszych ich odwiedzin w naszym ogrodzie.

POLECAMY

Domek dla ptaków lub owadów

12,99 zł / 1 szt.

Informacje o firmie:

Lidl Polska należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl, w której skład wchodzą niezależne spółki prowadzące aktywną działalność na terenie całej Europy oraz w USA. Historia sieci Lidl sięga lat 30. XX wieku, a pierwsze sieci pod szyldem tej marki powstały w Niemczech w latach 70. XX wieku. Obecnie w 30 krajach istnieje w przybliżeniu 11.550 sklepów tej marki, a w Polsce około 800. 

Kontakt:

Strona www: https://www.lidl.pl

Facebook: https://www.facebook.com/lidlpolska

Instagram: https://www.instagram.com/lidlpolska/

YouTube: https://www.youtube.com/user/LidlPolskaPL

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI