5 idealnych prezentów dla miłośnika kawy

Newsy

Co kupić, by sprawić kawomaniakowi przyjemność?

POLECAMY

Dobra książka, peeling kawowy, drip, a może profesjonalny fartuch baristy? Liczba potencjalnych prezentów dla fanów kawy rośnie z każdym rokiem, wywołując przedświąteczny zawrót głowy wśród ich bliskich. By ułatwić im zadanie eksperci Etno Cafe, czołowej polskiej marki kawowej, wybrali pięć propozycji, które przypadną do gustu każdemu kawomaniakowi.
1. “Kawa. Instrukcja obsługi najpopularniejszego napoju na świecie”
Lektura obowiązkowa nie tylko dla kawowych zajawkowiczów. Ika Graboń, sensoryk, baristka i trener, pisze m.in. o tym, skąd bierze się smak kawy, jak najlepiej go wydobyć i po co nam właściwie dripy, chemeksy i inne alternatywne sposoby parzenia kawy. Książka w przystępny sposób systematyzuje wiedzę o kawie i prowokuje do dalszych poszukiwań (27,93 zł).
2. Peeling kawowy
Czy wiedzieliście, że kawę można wykorzystywać również w celach pielęgnacyjnych? Kofeina ma doskonały wpływ na skórę – chroni ją przed wpływem wolnych rodników, uelastycznia i usuwa martwy naskórek, co wpływa na młody wygląd. Każda kawomaniaczka ucieszy się z peelingu kawowego. Warto postawić na rodzime marki (59 zł).
3. Kubek
Banał? W żadnym wypadku! Porcelanowy czy unikalny, wykonany ręcznie - możliwości jest mnóstwo, a wszystko zależy jedynie od naszej kreatywności. Z przykrywką, podstawką lub literami, za pomocą których zakodujemy wiadomość. Pomysłowe kubki znajdziecie na lokalnych, designerskich targach i w internecie (36 zł).
4. Skarpetki z motywem kawowym
Poranek z kubkiem kawy w ręku, wygodnym szlafroku i ulubionymi skarpetami, koniecznie z kawowym motywem! To propozycja dla gadżeciarzy, którzy modę traktują z lekkim przymrużeniem oka (25 zł).
Zestaw Alternatywny Etno Caafe

Zestaw Alternatywny Etno Caafe

5. Zestawy świąteczne Etno Cafe
A może kawowy zestaw – w końcu co trzy prezenty, to nie jeden! Etno Cafe przygotowało na te święta 8 zestawów prezentowych dobranych pod względem upodobań i poziomu zaawansowania. Hitem jest Zestaw Alternatywny z młynkiem (koniecznie ręcznym!), dripem i miarką do kawy oraz Domowy Barista z profesjonalnym fartuchem, w którym każdy fan kawy poczuje się jak mistrz baristów (67 zł - 249 zł).

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI