Autor: Agnieszka Skibska

mgr; absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi; kosmetolog; zawodowo zajmuje się zaawansowaną pielęgnacją twarzy i ciała, w tym redukcją tkanki tłuszczowej, zabiegami z zakresu medycyny estetycznej, anti-aging oraz depilacją laserową; a.skibska12@gmail.com

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Odżywianie w celu poprawy stanu skóry głowy i włosów

Aby zapewnić właściwy stan skóry głowy oraz włosów, z reguły sięga się po kosmetyki do ich pielęgnacji, zapominając o odpowiednim stylu życia i właściwym odżywianiu. Skuteczna pielęgnacja skóry głowy i włosów powinna przede wszystkim opierać się na odpowiednio zbilansowanej i zróżnicowanej diecie, w pełni zaspokajającej zapotrzebowanie organizmu na składniki odżywcze. Piękne i zadbane włosy oraz dobra kondycja skóry głowy jako istotny element kształtowania własnego wizerunku, podnoszenia poczucia atrakcyjności i pewności siebie oraz – co najważniejsze – zdrowia to efekt przestrzegania zasad zdrowego trybu życia, w którym jest również miejsce na prawidłową higienę, aktywność fizyczną i regenerację. Ponadto ze względu na postęp cywilizacyjny oraz idące za nim niekorzystne zmiany wynikające z ekspozycji na czynniki środowiskowe (takie jak zanieczyszczone powietrze, ogrzewanie, klimatyzacja, dym papierosowy), które sprzyjają uszkodzeniom skórnej bariery ochronnej, naturalne mechanizmy naprawcze warto wspomóc dodatkową, ale przemyślaną suplementacją.
 

Czytaj więcej

Wpływ zbilansowanej diety na stan skóry. Część II

Kondycja i wygląd skóry to nie tylko efekt zabiegów pielęgnacyjnych, ale przede wszystkim sposobu odżywiania i stylu życia. Zbilansowana dieta, dostarczająca odpowiednie proporcje składników pokarmowych, substancji balastowych i wody, wzbogacona o składniki korzystnie wpływające na stan skóry, to recepta na utrzymanie zdrowego wyglądu skóry, jak również wsparcie w leczeniu chorób skóry. 

Czytaj więcej