Autor: Agata Laskowska

Dietetyk kliniczny. Absolwentka studiów magisterskich Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Członek Polskiego Towarzystwa Dietetyki. Właścicielka poradni dietetycznej ZdrowoTalk w Białymstoku, w której zajmuje się edukacją żywieniową, dietoterapią chorób metabolicznych oraz szkoleniami. Jako kulinarna miłośniczka, uwielbia gotować i eksperymentować w kuchni. 

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Nukleotydy dietetyczne i laktoferyna – innowacyjne rozwiązanie w gabinecie dietetyka

W świecie nowoczesnej suplementacji, gdy rynek suplementów diety stale rośnie, warto zwracać uwagę na to, co wdrażamy w plany suplementacyjne swoich pacjentów. Odpowiednio dobrana suplementacja może korzystnie działać przy dietoterapii, a także przy farmakoterapii. Nukleotydy dietetyczne oraz laktoferyna to bezpieczne składniki, które z powodzeniem w synergii mogą wspierać leczenie niedokrwistości, zakażeń Helicobacter pylori oraz stanów zapalnych jelit i zaburzeń mikrobioty jelitowej.

Czytaj więcej

Nukleotydy dietetyczne i laktoferyna – innowacyjne rozwiązanie w gabinecie dietetyka

W obecnych czasach w praktyce gabinetowej jako dietetycy mamy szereg możliwości polecania dodatkowej suplementacji swoim pacjentom. Takie zalecenia zawsze należy opierać o indywidualne potrzeby pacjenta i jego stan zdrowia. Dodatkowa suplementacja może być wsparciem przy wprowadzaniu zmian żywieniowych lub też przy zalecanej farmakoterapii. Jednym ze składników, który od jakiegoś czasu z powodzeniem stosuję w swojej praktyce jest laktoferyna.

Czytaj więcej