Dołącz do czytelników
Brak wyników

Newsy

2 czerwca 2020

ZaSTREETFOODuj się punkcie frytek

236

Uwielbiamy frytki! Są bardzo smaczne, a wzbogacone o odpowiedni sos zyskują miano arcydzieła kulinarnego. Stąd firma Roleski wprowadziła do swojej oferty dwa oryginalne Sosy z serii Street Food - do frytek belgijski i curry. Dzięki nim możemy cieszyć się charakterystycznymi smakami smażonych ziemniaków serwowanych w Food Truck'ach z różnych zakątków globu.

Grubo ciosane lub cieniutkie, złociste, chrupiące i miękkie w środku – niepowtarzalny smak frytek od wielu stuleci cieszy podniebienia smakoszy na całym świecie. Pierwsze informacje dotyczące frytek  pochodzą z XV wieku. Ich ojczyzną jest Belgia, jednak fenomen kulinarny smażonych kostek ziemniaków szybko zawładnął sercami Brytyjczyków i Amerykanów, którzy spopularyzowali modę na fast food oraz jedzenie na mieście. Dzięki temu dziś do dyspozycji mamy wiele intrygujących miejsc serwujących frytki według przepisów z całego świata. By zasmakować w różnorodnych, niekiedy egzotycznych smakach, nie zawsze musimy wychodzić poza nasze cztery ściany. Sosy Street Food Roleski proponują nam najciekawsze doznania kulinarne z ulic różnych zakątków globu. Dwa sosy do frytek – belgijski oraz curry to dodatki, które sprawią, że we własnej kuchni poczujemy się jak kuchmistrz street fooda.

POLECAMY

Frytki po belgijsku

Niezależnie od tego, czy ziemniaki podamy w wersji sprężynek, grubo ociosamy czy wybierzemy cienkie klasyki, jest to jedno z najlepszych szybkich posiłków, jakie dał nam świat. Nie ma dania, do którego nie pasowałyby frytki – a jak frytki, to z kremowym sosem. Sos do Frytek Belgijski Roleski podkręcony jest dodatkiem musztardy i miodu – bez glutenu, GMO, konserwantów i glutaminianu sodu. Nasza wskazówka? Posypmy frytki wędzoną papryką, a stworzymy idealny balans między łagodnym a ostrym smakiem. Oprócz tego idealną kompozycją będzie również połączenie smażonych ziemniaków z klasycznym hamburgerem z bekonem, ogórkiem konserwowym i serem - a wszystko polane aksamitnym sosem Roleski.

Frytki po indyjsku (albo po duńsku)

Zwolennikom niecodziennych smaków, którym w duszy gra kuchnia indyjska, polecamy Sos do Frytek Curry od Roleski. Mało kto jednak wie, że ten sos swoje prawdziwe pochodzenie zawdzięcza… Duńczykom! Niezależnie od miejsca, frytki z sosem curry od Roleski brzmią orientalnie i naprawdę dobrze smakują. Dodatek nie zawiera glutenu, GMO, konserwantów oraz glutaminianu sodu, a dzięki perfekcyjnie połączonym składnikom, charakterystycznej kwaskowości octu i aromatycznej mieszance przypraw curry, komponuje się doskonale zarówno z frytkami, jak i z grillowanym drobiem, kanapkami czy słonymi przekąskami.

Coraz częściej korzystamy z szybkiego dostępu do smacznej kuchni, często decydując się na dania pełne niecodziennych dodatków. Aby ich zasmakować, nie trzeba wychodzić z domu. Ekologiczne, produkowane w Polsce sosy Street Food Roleski do frytek gwarantują niepowtarzalny smak przekąsek z Food Trucków, które z pewnością zadowolą wszystkich domowników. Spróbuj, a na pewno polubisz!

Sos do Frytek Belgijski

Cena: średnia cena półkowa to 6,39 zł

Na                                                   100g             20g

Kalorie                                           710 kcal      142 kcal

Energia                                          2920 kJ       584 kJ

Tłuszcz                                          77g               15,5g

Węglowodany                           3,6 g            0,72 g

Białko                                            1,1 g            0,22 g

Sól                                                   0,65 g          0,13 g

Sos do Frytek Curry

Cena: średnia cena półkowa to 6,39 zł

Na                                                   100g             20g

Kalorie                                           720 kcal      154 kcal

Energia                                          3094 kJ       618 kJ

Tłuszcz                                          81.7 g          16,3 g

Węglowodany                           3,2 g            0,6 g

Białko                                            1,1 g            0,2 g

Sól                                                   0,63 g          0,13 g

Przypisy