Dołącz do czytelników
Brak wyników

Edukacja żywieniowa

16 stycznia 2015

Wyciąg z kory sosny poprawia zdrowie naczyń krwionośnych, leczy łuszczycę i hemoroidy

350

Wyciąg z kory sosny jest jedną z najpotężniejszych naturalnych substancji, która ma wpływ na zwiększenie przepływu krwi i poprawę zdrowia naczyń krwionośnych. W trzech nowych badaniach, gdzie wykorzystano wyciąg z kory francuskiej sosny morskiej wykazano, że ta potężna naturalna substancja jest zdolna do leczenia różnych chorób krwi, w tym łuszczycy i hemoroidów.

POLECAMY

We Włoszech, naukowcy z Uniwersytetu w Chieti-Pescara stwierdzili, że u pacjentów z łuszczycą plackowatą stosujących 150 miligramów ekstraktu z kory sosny codziennie przez trzy miesiące zaobserwowano poprawę samopoczucia w porównaniu do grupy kontrolnej otrzymującej konwencjonalne leczenie. Wśród pacjentów przyjmujących ekstrakt, naukowcy zaobserwowali istotnie wyższą zawartość wody i zmniejszenie objawów skóry, w tym rumień, stwardnienie i złuszczaniem naskórka.

Wyciąg z kory sosny pomaga obniżyć poziom cholesterolu, kontrolować poziom cukru we krwi i utrzymać zdrowie tętnic

W jednym z badań, patrząc z perspektywy chorób z krwi, naukowcy zaobserwowali, że ekstrakt z kory sosny poprawia elastyczność ścian naczyń krwionośnych, a jednocześnie oczyszcza płytki, które mogą powodować zmniejszenie przepływu krwi lub zatorów. Badanie zostało wykonane na grupie 93 pacjentów, którzy codziennie przyjmowali 150 mg dziennej dawki ekstraktu z kory sosny.

Po dwóch miesiącach leczenia, u pacjentów, którzy cierpieli z powodu wysokiego ciśnienia krwi i zbyt dużego poziom cholesterolu zaobserwowano średnio 54-procentowy wzrost przepływu krwi. A po trzech miesiącach przyjmowania wyciągu z kory sosny, przepływy krwi średnio wzrósł o ponad 66 procent.

Ekstrakt z kory sosnowej, zmniejsza stres oksydacyjny, który prowadzi do powstania zaburzeń krążenia i naczyń. Pacjenci mogą myśleć o tym jako rury kanalizacyjne w domu, w których mogą pojawić się zatory i potrzebny jest środek rozpuszczający. W tym przypadku, ekstrakt z kory sosny działa podobnie jak środek rozpuszczający, który pomaga ścianom naczyń krwionośnych być w dobrej formie.

- Stres oksydacyjny jest związany z wysokim poziomen cholesterolu LDL, który niszczą nasze ściany naczyń krwionośnych - wyjaśnia GreenMedInfo. - Inne badania wykazały, że wyciąg z kory sosny znacznie neutralizuje wolne rodniki w organizmie.

źródło: ScienceNews.pl  

Przypisy