Dołącz do czytelników
Brak wyników

Newsy

21 czerwca 2021

Woda kokosowa - zdrowy wybór po treningu

0 262

Aktywność na świeżym powietrzu w ciepłe wakacyjne dni, choć bez wątpienia jest przyjemnością, to potrafi silnie odwodnić organizm. Brakujące elektrolity skutecznie uzupełni woda kokosowa.

 

Woda stanowi niemal 2/3 ludzkiego organizmu. Nawet krótki trening w ciepły dzień powoduje jej niedobór w ciele. Już niewielkie odwodnienie przyczynia się do spadku kondycji i samopoczucia. Pojawia się zmęczenie, ból głowy, mniejsza wytrzymałość. Dlatego aby trening był skuteczny należy zadbać o odpowiednie nawodnienie już przed nim. Dzięki temu organizm będzie miał więcej energii, a ćwiczenia będą łatwiejsze i bardziej efektywne.

Choć wydaje się, że najskuteczniej nawodni sama woda, to warto jednak wybrać zamiast niej wodę kokosową. Jej skład jest niemalże identyczny ze składem ludzkiego osocza, dzięki czemu skutecznie przywraca równowagę wodno-elektrolitową. Ma także szereg innych właściwości zdrowotnych m.in. wspiera budowę masy mięśniowej, wzmacnia układ krwionośny czy też wspomaga metabolizm.

Należy pamiętać, że w trakcie treningu, wraz z potem tracimy nie tylko wodę, ale również ważne dla organizmu składniki mineralne. Tutaj także skutecznie uzupełni je woda kokosowa. W jej składzie są takie minerały jak: potas, wapń, miedź, żelazo, magnez, fosfor, selen, sód cynk. Szczególnie istotna jest obecność magnezu, potasu, wapnia i sodu, które odpowiadają za prawidłową pracę mięśni. Dbając o ich prawidłowy poziom w organizmie można zmniejszyć ryzyko kontuzji.

Woda kokosowa jest więc idealną alternatywą dla słodkich napojów izotonicznych, które często w swoim składzie mają dodatkowe składniki. Coconaut jest doskonałym zdrowym zamiennikiem dla nich. Nie posiada dodatkowych słodzików, konserwantów ani stabilizatorów, a jego właściwości nawadniające są nawet 10 razy lepsze. Woda kokosowa jest niskokaloryczna i  beztłuszczowa, nie zawiera także glutenu lub laktozy, może być uzupełnieniem każdej diety.  Ponadto, smak kokosa świetnie orzeźwi w upalny dzień.

Przypisy