Dołącz do czytelników
Brak wyników

Newsy

17 czerwca 2020

Weekendowy Agrobazar Rodzinny od 19 czerwca 2020
„Nie ma bardziej szczerej miłości niż miłość do jedzenia” – G.B. Shaw

197

 

# Produkty najwyższej jakości w dobrej cenie

# Ekologiczne smaki i aromaty

# EKO znaczy korzystnie

# Piekarenka czeka

Czego  brakuje Polakom w nowych czasach: m.in. przestrzeni, ruchu i przebywania  wśród zieleni?  Takim właśnie potrzebom odpowiadają tereny  30. hektarowego  hipodromu na Służewcu (ul. Puławska 266,  warszawski Ursynów). A jeżeli można połączyć rodzinne zakupy, rekreację i edukację to mamy przepis na Weekendowy Agrobazar Rodzinny.

POLECAMY

Od 19 czerwca 2020 roku Tor Wyścigów Konnych za sprawą Stowarzyszenia „Polska Ekologia” będzie w każdy weekend torem wyścigów po zdrowie. Gdzie wielce ważne będzie edukowanie i przekonywanie konsumentów o istotnym wpływie jakości jedzenia na jakość życia.

W najbliższy piątek stanie miasteczko namiotowe z naturalnymi produktami rolnymi, przygotowanymi w kontrze do agrochemii, inaczej mówiąc – bez niezdrowych dodatków i GMO.  Będzie obecna żywność najbardziej wartościowa, szczególnie potrzebna w trudnych czasach. Z certyfikacją ekologiczną, ale nie tylko, bowiem także z chronionym oznaczeniem pochodzenia geograficznego (PGI), jak  również z tą zaliczaną do żywności wysokiej jakości, a mającej  symbol QAFP, co jest świadectwem podporządkowania się  Systemowi Gwarantowanej Jakości Żywności. Zapowiedziana jest kontrola certyfikatów.

Z całej Polski ze sprawdzonymi certyfikatami jakości przyjadą dostawcy najlepszych produktów, aby skracając drogę od pola do stołu, omijając pośredników, dotrzeć wprost do konsumentów. Dla niewielkich, rodzinnych gospodarstw jest to dobre rozwiązanie, gdy napotykają na opory w przechodzeniu przez procedury dostaw do sieci handlowych, zazwyczaj nastawionych na wielotonowe partie i to przeważnie z importu.  Dla „małych” obecność na takich  agrobazarach  ma działanie wzmacniające.

Pan Wawrzyniec Maziejuk – wiceprezes Stowarzyszenia „Polska Ekologia” - „Zastosowaliśmy rozwiązanie najlepsze dla klientów, a jednocześnie   wyszliśmy naprzeciw potrzebom naszych zrzeszonych. Jednym z zadań Stowarzyszenia „Polska Ekologia”  jest promowanie polskiej żywności wysokiej jakości i stąd  przedsięwzięcie  w postaci Agrobazaru . Chcemy również promować wspólne rodzinne spędzanie czasu na wolnym powietrzu, dlatego miejsce na Agrobazar nie jest przypadkowe - Tor Wyścigów Konnych Służewiec świetnie się do tego nadaje. Planowane są również pikniki rodzinne, muzyka na żywo, zajęcia z jogi i rękodzieła ".

Miejscem, które na pewno przyciągnie poszukiwaczy smaku prawdziwego pieczywa, będzie edukacyjna piekarenka połączona z bio bistro pod kierownictwem Arcymistrza Sztuki Piekarskiej, zapalonego edukatora i znawcy wszelkich form chleba i tajemnic zakwasu,  znanego organizatora licznych warsztatów – Pana Czesława Meusa. Zaplanowano więc naukę pieczenia chleba w domu, dostępna też będzie świeżo mielona mąka ze zbóż ekologicznych.

Z pewnością zostanie powtórzony sukces imprezy wcześniej zorganizowanej na terenie opisywanego hipodromu,  jakim był piknik „Polska Smakuje w Regionach” (maj 2019),  gdzie królował smak naturalnej żywności, a miasteczko handlowo-edukacyjne cieszyło się wielkim zainteresowaniem.

 Nie do przecenienia jest  walor edukacyjny  Weekendowego Agrobazaru Rodzinnego – to nauki wyniesione z  bezpośredniego  kontaktu z wytwórcami i rozmowy o pochodzeniu wyrobów, sposobie produkcji, wreszcie możliwość zobaczenia stosownych certyfikatów  zaświadczających o jakości produktów. O jakości ekologicznej, a ekologicznie znaczy korzystnie.

Stowarzyszenie „Polska Ekologia” ma wieloletnie  doświadczenia w edukowaniu konsumentów i przywiązywania ich uwagi do jakości  jedzenia,  do interesowania się  jego wartościami  odżywczymi – większymi  od wyprodukowanego  w sposób konwencjonalny, czytaj - pospieszny, przemysłowy. Kiermasze i warsztaty organizowane w wielu miejscach Europy, Azji, Ameryki wypełniają obszerną kronikę trzynastoletnich dokonań Stowarzyszenia.

Zaczyna się nowy służewiecki rozdział do zapisania,  z pewnością z sukcesem -  Weekendowy Agrobazar Rodzinny pełen smaków, ze strefą dla dzieci  i z nagrodami w postaci bonów zakupowych dla pierwszych pięćdziesięciu klientów. A także z bezpłatnym obszernym parkingiem.

Prasowy patronat nad Weekendowym Agrobazarem Rodzinnym objęła redakcja magazynu „Kurier Warszawski”.

No to, bomba … zdrowia w górę! 19 czerwca – piątek  godzina 14.

Zaproszenie obejmuje także  sobotę i niedzielę  od godz. 8 do 18.

 ·

Przypisy