Dołącz do czytelników
Brak wyników

Newsy

29 października 2019

Sukcesy Tigera i Tymbarku oraz nagroda za efektywność dla Grupy Maspex na Effie Awards Poland

0 296

Wczoraj wieczorem w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie odbyła się prestiżowa gala Effie Awards, na której tradycyjnie nagrodzono najlepsze kampanie marketingowe. Grupa Maspex zdobyła na niej aż 3 statuetki! Złoto dla Tigera w kategorii „Napoje Bezalkoholowe” oraz dwa srebra dla Tymbarku – w kategorii „Brand Experience” i za „Launch / Relaunch”. Maspex został także jedną z najbardziej efektywnych firm 20-lecia.

W szczególnym gronie laureatów Effie Awards znalazły się ponownie dwie marki z portfolio Grupy Maspex. Złota statuetka dla kampanii TIGERA „Mistrzowie” to pierwsza Effie dla tej marki, z kolei Tymbark, jak w roku ubiegłym, otrzymał aż dwie nagrody: srebro dla kampanii „Daj się połączyć” oraz drugie srebro za komunikację towarzyszącą wprowadzeniu musów.

POLECAMY

Nagrodzona kampania „Mistrzowie” marki TIGER powstała z potrzeby komunikowania się w zgodzie z własnym stylem i ze światem swoich odbiorców. Kampania motywowała do dalszego działania nawet po upadku, w chwilach zwątpienia i sytuacjach teoretycznie bez wyjścia – aż do osiągnięcia epickiego zwycięstwa. Spot zarazem eksponował główne hasło marki „Power is back” jak i rolę napoju TIGER w motywowaniu do podejmowania wysiłku. Marka utrzymała swój styl, a zarazem skupiła się na ważnym przekazie. Za kampanię odpowiadała agencja Brasil i dom mediowy Starcom.

Tymbark w kampanii „Daj się połączyć”, która zdobyła srebrną Effie, wykorzystał nowoczesną aplikację i w nowatorskie sposób przeniosła kultowe kapsle w świat digitalowych interakcji. Specjalnie przygotowane narzędzie generowało dla użytkowników spersonalizowane wiadomości przypominające prawdziwe videorozmowy z ulubionymi influencerami. Akcja została doceniona przede wszystkim za imponujące wyniki – użytkownicy zrealizowali ponad pół miliona połączeń, łącznie poświęcając na nie prawie 3 lata! Kampania powstała we współpracy z agencją Brainbox i domem mediowym Starcom.

Druga nagrodzona kampania Tymbarku – „Wygodne owoce to mus!” – pozwoliła skutecznie wyjść marce poza macierzystą kategorię i przekonała dorosłych Polaków do zdrowego nawyku sięgania po mus owocowy jako przekąski stanowiącej 1 z  5 porcji warzyw i owoców. Kampania przedstawiła sytuacje z codziennego życia prezentując musy jako alternatywę dla kłopotliwego spożywania owoców „w biegu”. Prosty, a zarazem pomysłowy humor sprawił, że kampania przełożyła się na imponujące wyniki sprzedażowe nowości. Za realizację kampanii odpowiadały agencje Bardzo i Grey Worldwide Warszawa i dom mediowy Starcom.

Z okazji 20-lecia Effie Awards Poland przyznano także nagrody dla podmiotów najbardziej wyróżniających się efektywnością działań marketingowych na przestrzeni ostatnich dwóch dekad. Grupa Maspex znalazła się w niezwykle prestiżowym gronie najbardziej efektywnych firm 20-lecia. 

Effie Awards to największy konkurs marketingowy na świecie, po raz pierwszy zorganizowany w 1968 r. w Nowym Yorku przez Amerykańskie Stowarzyszenie Marketingu. W Polsce nagroda przyznawana jest od 1999 r. Nagradza i promuje kampanie oraz marketingowe rozwiązania, które wyróżniają się najbardziej efektywnymi działaniami oraz wysokimi wynikami biznesowymi. Każda nagrodzona kampania przechodzi rygorystyczny proces oceny ekspertów.

***

Marka Tymbark jest zdecydowanym liderem na rynku soków, nektarów i napojów w Polsce. Produkty Tymbarku są doskonale znane również na rynkach zagranicznych - w ponad 30 krajach na całym świecie, m.in.: w Rumunii, Litwie, Łotwie, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Irlandii, USA, Szwecji, Finlandii, Holandii, na Malcie i Cyprze. Tymbark to także jedna z najbardziej wartościowych i najlepiej postrzeganych przez konsumentów marek na polskim rynku. W jej portfolio znajdują się produkty szczególnie cenione przez konsumentów m.in.: owocowe i warzywne soki 100%, soki 100% dla dzieci, egzotyczna linia Owoce Świata, a także nektary, napoje i musy owocowe oraz soki marchwiowe i marchwiowo-owocowe Vitamini. Produkty Tymbark swój wyjątkowy smak zawdzięczają wyselekcjonowanym, dojrzałym owocom i warzywom, dostarczanym przez najlepszych i sprawdzonych dostawców. Tymbark buduje swoją pozycję poprzez innowacyjność i elastyczność w reagowaniu na nowe wyzwania rynkowe, kreuje trendy i wyznacza nowe kierunki rozwoju.

TIGER Energy Drink to napój funkcjonalny, który budzi w Tobie siłę Tygrysa. Dzięki wysokiej zawartości kofeiny, tauryny i witamin z grupy B, TIGER Energy Drink pomaga osiągać więcej i zwyciężać w pracy, sporcie i w trakcie zabawy. Warto spróbować wariantów Tiger ZERO, jedynie 5 kalorii w puszcze, Tiger AFTER ALCOHOL, z witaminą C i nopalem, idealny dzień po szalonej imprezie, Tiger LONGER POWER z izomaltulozą, dzięki której energii wystarczy na dłuuuuużej. Linia TIGER o mocniejszej dawce kofeiny to: TIGER MAX (+50%), TIGER WIN (+30%), TIGER EPIC (+20%).

Przypisy