Sok pomarańczowy - wartościowy dodatek w diecie

Newsy

Sok z pomarańczy jest jednym z najpopularniejszych napojów tego typu. Można znaleźć go praktycznie w każdym sklepie, a większość restauracji posiada ten smak w swoim menu. Wiele osób chętnie po niego sięga ze względu na prozdrowotne wartości. Jakie one właściwie są i dlaczego warto wzbogacać dietę o sok pomarańczowy?

Warzywa i owoce to niezwykle istotne elementy diety. Warto zaznaczyć, że dietetycy rekomendują, aby spożywać je możliwie jak najczęściej. Najlepiej aby stanowiły one połowę tego, co zjadamy w ciągu dnia. Co ciekawe, część porcji może zostać zastąpiona sokiem. Wybierając odpowiedni, warto zwrócić uwagę na pozycje bez dodatku cukru, takie jak na przykład sok Limenita. Butelka 750 ml zawiera sok z 2,2 kg pomarańczy. Podobnie, jak w przypadku owoców, w soku znajdziemy dużą ilość wartości odżywczych, w tym wapń, potas, dużą ilość witaminy C oraz kwas foliowy.

POLECAMY

Produkty marki Limenita, w tym sok pomarańczowy, można kupić w sklepach Auchan, Carrefour, E. Leclerc, Stokrotka oraz halach Makro i Selgros.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI