Dołącz do czytelników
Brak wyników

Edukacja żywieniowa

15 września 2014

Raport: rynek usług dietetycznych w Polsce 2014

0 445

Rynek dietetyczny w Polsce przestał już być miejscem pionierskim i z roku na rok przybywa nowych poradni oraz specjalistów z zakresu żywienia. Trudno znaleźć obecnie nawet małe miasteczka, w których nie byłyby oferowane specjalistyczne usługi z zakresu dietetyki.

Nie oznacza to jednak, że rynek ten jest w pełni nasycony szczególnie, że ilość osób zainteresowanych usługami w stosunku do liczby ludności jest wciąż bardzo skromna. Występują znaczne różnice między ilością gabinetów w poszczególnych regionach kraju, miastach.

Te właśnie kwestie porusza najnowszy raport „Rynek usług dietetycznych w Polsce”, przygotowany przez serwis dietetycy.org.pl – już po raz drugi.

To, co najbardziej rzuca się w oczy, to kwestia tego, że największe miasta są również najtrudniejszym rynkiem dla poradni dietetycznych. Dla klientów to oznacza luksus – ponieważ pod ręką mają do wyboru bardzo dużą ilość specjalistów i mogą wśród nich przebierać.

Oprócz przodującej pod tym względem Warszawy – podobnie jest w Poznaniu, Gdańsku i Katowicach. Pod tym względem czołówka nie zmieniła się od roku.

Pełna treść raportu dostępna jest na stronie dietetycy.org.pl

Przypisy