Poznański specjał z dolnośląskimi korzeniami, czyli Mąka Poznańska od Młyna Jaczkowice

Newsy

Co mąka poznańska robi na Dolnym Śląsku? Powstaje! Dolnośląska Mąka, Poznańska typ 500 to jedna ze propozycji od Młyna Jaczkowice, produkowana na żyznym terenie okolic Wrocławia. Urodzajne gleby, dogodny klimat charakteryzujący się łagodnymi zimami oraz ciepłym latem nadaje mące delikatności, co doskonale odczuwalne jest w przygotowywanych później na jej bazie daniach.

Połączenie długoletniej tradycji młynarskiej z najnowocześniejszymi technologiami zawsze zagwarantuje doskonały smak każdej z potraw - bez wspomagania się sztucznymi polepszaczami. Znakomita jakość surowca i kontrolowany proces produkcji to gwarancja udanych wypieków i dań, których smak dorówna apetycznej aparycji. Dolnośląska Mąka Poznańska z Młyna Jaczkowice od lat doceniana jest zarówno przez zadowolonych klientów, jak i specjalistów. Jest to produkt wysokogatunkowy, wytwarzany z najlepszych odmian pszenicy przez profesjonalistów wkładających serce i zaangażowanie w swoją pracę.

POLECAMY

Dolnośląska Mąka Poznańska typ 500  Fot. Młyn Jaczkowice

Gwarant delikatności i puchowości

Dlaczego Dolnośląska Mąka Poznańska typ 500 jest taka delikatna i puszysta? Mąki z Młyna Jaczkowice produkowane są z najlepszych odmian pszenicy, kupowanych od lokalnych dostawców. Zanim ziarna te trafiają do młyna, zostają poddawane drobiazgowej kontroli jakości, eliminując tym samym wybrakowane surowce. Następnie, wybrany surowiec zostaje dokładnie oczyszczony w celu pozbycia się zabrudzeń oraz zewnętrznych warstw okrywy nasiennej. Tak przygotowane ziarna są nawilżane i leżakowane, aby w końcu trafić do przemiału. Jest on prowadzony w taki sposób, aby stopniowo rozdrabniać ziarna pszenicy. Zmielone ziarno zostaje odsiane, a uzyskane dzięki temu mąki są sortowane według ich typu.

Mąka Poznańska z Młyna Jaczkowice to typ 500, co oznacza współczynnik zawartości substancji mineralnych, określanych mianem popiołu. W przypadku mąki typu 500, produkt zawiera około 0,5% popiołu, co nadaje jej wyjątkowej delikatności i puszystości. Warto wspomnieć, że Mąka Poznańska jest jednym z najjaśniejszych typów tego rodzaju produktów dostępnych na rynku. Ważne jest też jej rozdrobienie – czyli tak zwana granulacja. Im jest ona większa, tym mąka staje się bardziej delikatna i puszysta. Mąka Poznańska typ 500 uzyskiwana jest z przesiewów przez sita o bardzo gęstych oczkach, przez co jej rozdrobnienie jest wyjątkowo duże, warunkując tym samym jej znakomite cechy jakościowe.

Poznański specjał z Dolnego Śląska do każdej kuchni

Mąka Poznańska z Młyna Jaczkowice to gwarancja dobrego smaku oraz wysokiej jakości przygotowanych potraw. Produkowana przez wykwalifikowanych specjalistów z lokalnych surowców, stanowi doskonałe uzupełnienie wielu polskich, tradycyjnych dań – na przykład klusek śląskich czy chrząstowskich pierogów. Produkt jest także odpowiedni do wypieku kruchych i półkruchych ciast, polecając się tym samym jako niezastąpiony składnik kuchni pasjonatów tradycyjnych, domowych smaków wyrobów mącznych.

Dolnośląska Mąka Poznańska typ 500

MŁYN JACZKOWICE

P.P.U.H. WOSEBA Sp. z o. o.

Dystrybutor: Sieci DINO, EKO, Selgros, Makro, wiele lokalnych sieci i dystrybutorów w całej Polsce.

Cena: ok. 2,90 PLN

Przepis na mięciutkie i delikatne w smaku kluski śląskie z nutą wielkopolskiego smaku:

SKŁADNIKI (około 50 sztuk):

1 kg ziemniaków

Mąka Poznańska z Młyna Jaczkowice

1 jajko

Sól

Ugotowane i posolone ziemniaki odcedzić i odparować, następnie rozgnieść na gładką masę. Ziemniaczaną masę podzielić na 4 części, po czym jedną wyciągnąć. Puste miejsce uzupełnić Mąką Poznańską z Młyna Jaczkowice, aby masa stanowiła całość.

Dodać do całości jajko i dołożyć wyjętą masę, a następnie wyrobić tak, aby nabrała sprężystości. W przypadku klejenia do rąk, dodać odrobinę Mąki Poznańskiej z Młyna Jaczkowice. Ciasto uformować w kulę.

Formować kuleczki z oderwanych kawałków wielkości orzecha włoskiego. W każdej kulce zrobić charakterystyczne dla klusek wgłębienie palcem. Surowe kluski odkładać na blat posypany mąką.

Przygotowane kuleczki gotować około 10 minut do wypłynięcia klusek na powierzchnię. Kontynuować proces przez kolejne 4 minuty.

Tradycyjny, dolnośląski smak w poznańskim wydaniu!

#####

P.P.U.H. WOSEBA Sp. z o. o. MŁYN JACZKOWICE to producent mąki, który stosuje rozbudowany system kontroli jakości obejmujący każdy etap produkcji mąki i otrąb począwszy od dostawy surowca a skończywszy na gotowym produkcie. Młyn Jaczkowice położony jest wśród żyznych pól doliny Odry, które słyną z uprawy znakomitej pszenicy, wykorzystywanej do produkcji najwyższej jakości mąk. Produkty marki są wyróżniane licznymi certyfikatami przyznawanymi przez czołowych ekspertów żywienia.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI